• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yaz Aylarında Cildimizi Korumak İçin Ne Gibi Ürünler Kullanmalıyız?

  • 1

Sıcak havalar artık yavaş yavaş kendisini göstermeye başladığından, cildimizi tazeleme ve canlandırmanın zamanı geldi. Yaz için kullanacağınız ürünler sizi öncelikle güneşten korumalı, nemlendirmelidir. Cildinizi canlı tutmalı ve sizi tüm yaz boyunca saçlarınızdan ayak parmaklarınıza kadar taze tutmaya yardımcı olmalıdır.

Yaz Boyunca Mutlaka Kullanılması Gereken 5 Ürün

  1. Neutrogena Ultra Şeffaf Kuru Dokunmatik Güneş Kremi SPF 50+: Temel ürünlerden birisi ile başlayalım. Bu hafif, hem koruyucu hem nemlendirici losyon, güneşte çok fazla vakit geçiren ve sürekli hareket halindeki kişiler için mükemmeldir. Gittiğiniz her yerde uygulamak için çantanıza, spor çantanıza veya arabanıza mutlaka koyun. Pratik uygulama şişesi sayesinde akma ya da bulaşma yapmaz, kıyafetlerinizi korur.
  2. Shiseido Güneş Koruyucu Göz Kremi SPF 32: Gözleriniz hassas bir bölgedir ve bu güneş koruması söz konusu olduğunda bazen göz ardı edilir. Bu küçük tüp, UV ışınlarına ve kırışıklıklarına karşı sizi hassas bir şekilde koruyacaktır. Piyasada bulunan birçok güneş kremi markası arasından seçim yaparken, özellikle göz çevresi için güneş koruyucu krem arayışındaysanız bu ürünün kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Formülü hassas göz kenarları için uygun olmalı ve güneş koruyucu görevini de başarıyla yerine getirmelidir.
  3. Dove Summer Glow + Yumuşak Pırıltılı: Yakında Türkiye’de de piyasaya sunulması beklenen bu ürün, bu yaz parıltılı nemlendiricisi ile cildinize anında parlaklık kazandıracak. Vücudunuzu nemli ve ışıltılı tutarken kademeli bir bronzluk verecektir. Geçen yıldan bu yana hemen her markanın ışıltılı nemlendirici serisi mevcut. Çoğu ışıltılı nemlendirici bir tutam da bronzlaştırıcı içeriyor. Yaz günlerinde ışıl ışıl ve canlı görünmek için ideal ürünler.
  4. Body Shop Kenevirli El Bakım Kremi: Kenevir tohumu yağı ile yapılmış olan bu küçük tüp, kuru, pürüzlü ellerinizi bebek yumuşaklığına dönüştürür.
  5. Aveda Koruyucu Saç Spreyi: Saç derisi, cildinizin kolayca yanabilen, sıklıkla gözden kaçan bir parçasıdır. Kafa derisi ve saç çizginiz boyunca kafa derisini zararlı güneş hasarlarından korumak bu ürün sayesinde mümkün olabiliyor.