• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yaz Ayları İçin Etkili Nemlendirici Yüz Maskeleri

  • 1

Yaz, kadınların çoğunun ciltle ilgili birçok sorunu yaşama eğiliminde olduğu bir mevsimdir. Sıcak hava, inkâr edilemez bir şekilde, cilde zarar verebilir ve bir bireyin güzellik oyununu tamamen ortadan kaldıracak sorunlara neden olabilir. Bu mevsimde, özellikle gün boyu nemlendirme sağlayarak cilde büyük özen gösterilmelidir. Bunu yapmanın yollarından biri, cildi nemlendirmek için doğal malzemelerle yapılan yüz maskelerinin uygulanmasını içeren uygun bir cilt bakım rutininin korunmasıdır. Basit ve süper kolay olan bu nemlendirici yüz maskeleri, kadınların cildinin dokusunu yaz mevsiminde yumuşak kalmasında etkili olacaktır. Etkili olmanın dışında, bu yüz maskeleri herkes tarafından kolayca hazırlanabilir. Yüzünüze maske uygulamadan önce, kullanılan malzemelerin cildinize uygun olup olmadığını kontrol etmek için bir yama testi yapmaya çalışın.

Muz ve Ballı Yüz Maskesi

Malzemeler:

1 Olgun Muz

Bal (2 yemek kaşığı)

Hazırlama Yöntemi

İlk önce, olgun bir muzu püre haline getirin, sonra belirtilen miktardaki bal ile karıştırın. Maske hazırlandıktan sonra, devam edin ve yüzünüze eşit bir kat uygulayın. Maskeyi cildinizden temizlemek için yıkamadan önce kurumasına izin verin. Yaz mevsiminde, bu nemlendirici yüz maskesini güzel bir cilt için haftada bir veya iki kez uygulayın.

Çiğ Süt Ve Zerdeçal Tozu ile Yüz Maskesi

Malzemeler:

Zerdeçal  (2 Çorba Kaşığı)

Çiğ Süt (1 Çay Kaşığı)

Gül suyu (2 damla)

Hazırlama Yöntemi

Yaz sezonu için nemlendirici yüz maskesi için yukarıda belirtilen bileşenleri belirtilen miktarlarda alın. Yüz maskesinin cildinize oturmasına izin verin. Bir süre sonra, soğuk suyla yıkayın ve maskeyi cildinizden çıkarmak için yumuşak bir sünger kullanın. Mükemmel sonuçlar için haftada bir kez bu nemlendirici maskeyi uygulamayı deneyin.

Havuç Ve Zeytin Yağı ile Yüz Maskesi

Malzemeler

1 Havuç

1 çorba kaşığı Zeytinyağı

2 çay kaşığı Bal

Hazırlama Yöntemi

Havucu rendeleyin ve diğer 2 bileşenle karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın, soğuk suyla iyice yıkaması için 20 dakika bekletin. Cildinizi nemlendirmek için yaz mevsiminde bu çarpıcı yüz maskesini kullanmaya devam edin.