• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yatmadan Yoğurt Yemek Kilo Verdirir Mi?

  • 1

Kışın geceler uzun sürdüğü için acıkma hissi duyarız. Bu durumda atıştırmalıklar arayışı içine giriyoruz. Fakat gece yapılan atıştırmalıklar direk kilo almanız neden olacaktır. Peki, yoğurt kilo almaya neden olur mu? Diyet listesinin vazgeçilmezlerinden yoğurt kilo aldırır mı?

Eğer yoğurdu doğru bir şekilde tüketirseniz size kilo yapmayacak, hatta metabolizmayı hızlandırarak zayıflamak adına yardım bile olacak. Yoğurdun sağlık için faydası oldukça fazla. Kalori değerinin düşük olmasıyla kalsiyum, potasyum ve B12 gibi değerli vitamin – minerallere sahiptir. Diyet listelerinin başında yer almasının nedeni hem kalorisi az hem de doyurucu olmasıdır. Fakat gece yoğurt tüketmek bizim için nasıl etkileri vardır. Genel olarak uzmanlar akşam yemeği sonrasında yapılan atıştırmalıkların kilo yaptığı kanısındadır. Bu nedenle yoğurtta kilo yapabilir.

Gece Yoğurt Yemek Neden Kilo Yapıyor?

Uykuya geçmeden önce yenilen her yemek kilo yapar. Çünkü gece hareketsiz kalırız ve metabolizmamız nerede ise çalışmaz. Yani yemeklerin yanma olasılığı oldukça zayıftır. Fakat canınız illa ki bir şeyler yemek istiyor küçük bir kase yoğurt açlık isteğinizi bastırmaya yetecektir. Böylece kalorisi az bir şeyler tüketmiş olur ve kilo almamış olursunuz. Yoğurt diğer yiyeceklere bakarak kilo almayı en aza indirecek bir besindir.

Gece Yatmadan Yenilen Yoğurt Çok Kilo Yapmaz

Kilo vermek isteyen kişilerin listesinde yoğurt hemen hemen her gün mutlaka vardır. Genel anlamda eğer kilo vermek istiyorsanız yatmadan en az 2 saat önce yemek yemeyi bırakmalısınız. Bu sayede beden dinlenmeye geçerek gece uykusuna hazırlanacaktır. Eğer yemek yenilirse gece kalori birikir ve bunları uyku esnasında yakamazsınız. Buda kilo alımına neden olacaktır.

Gece yoğurt yemek genel anlamda doğru bir davranış değil. Ama diğer yiyeceklerin yanında en masum kalanı yoğurt olarak görünüyor. Sağlıklı bir diyet için uyumadan önce bir şey yememelisiniz. Yoğurdu da çok küçük bir porsiyon yiyerek açlığınızı yatıştırabilirsiniz.

Aynı zamanda yoğurdun içine pul biber ve limon karıştırarak detoks etkisi oluşturulur. Kilo alımını da en az seviyeye indirmeye yardımcı olacaktır.