• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yataklarınızdaki Sarı Lekeler Nasıl Geçer?

Yataklarınızdaki Sarı Lekeler Nasıl Geçer?
  • 1

Yataklarınızdaki Sarı Lekeler Nasıl Geçer?YATAKLARINIZDAKİ SARI LEKELER NASIL GEÇER?
Yataklarda oluşan sarı lekeler can sıkıcı bir sorundur.Yeni aldığınız yatağınızın zamanla sararması eskimiş bir hal alır.Bunun için size evde uygulayabileğiniz temizlik önerileri ile kolayca temizleyebilirsiniz.

Limon ile temizleyin
Asit leke çıkarıcı özelliktedir.Limonda da bulunan doğal doğal asit ile lekeyi kolayca temizleyebilirsiniz.Yapmanız gereken limonu sıkıp biraz su ekleyip sprey şişe ile sarı lekenin olduğu yere püskürtmeniz. Bir süre bekleyin ama fazla kurumamasına dikkat edin.Daha sonra ılık suyla silip kuru bir bezle kurutun.

Karbonat ile temizleyin
Bir çok temizlik alanında kullanılan karbonat sarı lekelerde de etkilidir.Bir miktar karbonatı az su ile karıştırıp koyu bir kıvam elde edin.Daha sonra bu karışımı sarı lekenin olduğu bölgeye sürün.1 saat beklettikten sonra ılık su ile iyice temizleyip bir bezle kurutun.

Oksijenli su ile temizleyin
Oksijenli su leke çıkartmada oldukça etkilidir.Bir beze dökerek sarı lekeli kısmı silip daha sonra bir bezle kurutun.Yada bir miktar su ile karıştırıp sarı lekeli kısma döküp silebilirsiniz.


ETİKETLER