• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici Maskeler

  • 1

Parlak bir yüze sahip olmanın temel sebebi aşırı aktif yağ bezleridir. Bu genetik, hormonlarınız veya çevrenizden kaynaklanabilir. Cildiniz tarafından aşırı yağ üretimi, sürekli olarak tıkanmış gözeneklere yol açar, bu da daha sonra çatlaklar, akne, siyah noktalar ve beyaz noktalar gibi sorunlara neden olur. Bununla birlikte, kabul edebileceğiniz uygulamalar vardır ve yüz maskeleri, cildi yağdan arındırmak için haftada bir uygulayabilirsiniz.

Limon Yüz Maskesi

Limonda bulunan sitrik asit, cildinizin doğal yağ salgısını nötralize etmeye ve kontrol etmeye yardımcı olur. Öte yandan yoğurt, doğal bir temizleyici olarak hareket eden, ölü cilt hücrelerini ve akne oluşumuna neden olabilecek aşırı yağı kapatan laktik asit içerir.

Malzemeler:

Taze limon suyu ( yağı salgısı kontrolü) – 2 yemek kaşığı

Yoğurt (cilt temizleyici) – 2 yemek kaşığı

Yapılışı:

Bir kaseye 2 yemek kaşığı sade yoğurt alın.

Taze sıkılmış limon suyuna 2 yemek kaşığı ekleyin.

Bir macun oluşturmak için bir blender kullanın.

5 ila 10 dakika bekletin ve sonra ılık su ile durulayın.

Yağsız bir nemlendirici uygulayın. Haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

Kabartma Tozu ve Limon Maskesi

Kabartma tozu, yağlı ve tıkanmış ciltler için mükemmel bir bileşendir. Cildinizin pH dengesini korumaya yardımcı olur ve böylece kırılmaları önler. Limon, antibakteriyel ajan olarak çalışarak cildin sıkıntılarını önler ve aynı zamanda yağ salgısını kontrol eder. Limon ayrıca cilt tonunu açan bir ağartma maddesi olarak da çalışır.

Malzemeler:

Kabartma tozu (pH dengesini korur) – 2 yemek kaşığı

Limon suyu ( yağı salgısı kontrolü) – 1 çorba kaşığı

Yapılışı:

Bir kâsede 2 yemek kaşığı kabartma tozu ve 1 çorba kaşığı taze limon suyunu karıştırın. Kabartma tozu kabarmaya başlar.

Yüz bölgesine uygulayın, göz bölgesinden kaçının. Maskeyi yağlı T bölgesi etrafına yavaş ve dairesel hareketlerle sürün. En fazla 15 dakika bekletin. Soğuk su ile durulayın. Daha sonra hafif bir nemlendirici uygulayın. Yağlı ciltleri kontrol altında tutmak için kabartma tozu-limon yüz maskesi kullanımını haftada bir kez ile sınırlayınız.