• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yağlı Cilt Bakımı Ve Maske Önerileri

Yağlı Cilt Bakımı Ve Maske Önerileri
  • 1

Yağlı Cilt Bakımı Ve Maske ÖnerileriYAĞLI CİLT BAKIMI VE MASKE ÖNERİLERİ
Bir çoğumuzun sorunu olan ciltte yağlanma, hem sağlık hem de güzellik açısından bir problem olarak kabul edilebilir.Cilde verdiği parlaklığından dolayı hoş olmayan bir görüntü meydana getirir. Ayrıca yağlı cilde yapılan makyajın ve uygulanan kozmetik ürünlerinin çok daha kolay dökülmesi ve zor uygulanması gibi bazı güzellik sorunları da ortaya çıkar.Cilt yağlanması temel olarak genetik faktörlere bağlıdır. Bazı cilt tipleri yağlanmaya daha müsaitken, kuru ve karma cilt tiplerinde de strese, hormonlara ve çeşitli sağlık sorunlarına bağlı olarak aşırı yağlanma görülebilir.
Yağlı cilt sorununu tamamen çözüm önermesekte bazı uygulamalar ile cildin yağ üretimini kontrol altında tutmamız mümkündür.Yağlı ciltler için dengeleyici, Temizleyici, Düzenleyici uygulamaların yanı sıra Akne ve sivilce bakımları, Siyah leke bakımları,kırışıklık bakımı gibi cilt bakımı uygulamaları da yapılabilmektedir.
Yağlı Cilt İçin Bakım ve Maske Önerileri

Bal Ve Kil Karışımlı Maske;
-1.5 tatlı kaşığı kil,
-1 tatlı kaşığı bal,
-1 tatlı kaşığı badem yağı,
-1 tatlı kaşığı limon suyu
Bir kapta kil ve diğer ürünler karıştırıldıktan sonra yarım saat-1 saat arası dinlendirilir. Daha sonra yüze uygulanır, kuruduktan sonra su ile temizlenir.

Yoğurt ve Kil Karışımlı Maske;
-2 yemek kaşığı yoğurt
-1yemek kaşığı doğal kil
Yoğurt ve doğal kili karıştırarak yüzünüze sürün ve 15 dakika, kuruyuncaya kadar bekletin. Bu maske hem cildinizi yumuşatacak hemde yağın azalmasını sağlayacaktır.

Yulaf maskesi;
-6 çorba kaşığı buğday kepeği
-2 çorba kaşığı yulaf unu
-1 yemek kaşığı su
-2 çorba kaşığı rendelenmiş limon kabuğu
Malzemeleri bir kapta lapa haline gelene kadar karıştırın. Yüzünüze sürüp 5 dakika bekletip ardından ılık suyla temizleyebilirsiniz. Haftada 2 kez 1 ay boyunca düzenli olarak uygulamanız yeterlidir.

Limon Maskesi;
2 yemek kaşığı su
2 rendelenmiş limon kabuğu
Rendelenmiş 2 limon kabuğunu suyun içinde 5 dakika bekletin. Sonrasında ezerek maskenizi hazır hale getirin. Yüzünüze sürüp 5 dakika bekleyin ve sonrasında ılık suyla cildinizi yıkayın. Maskeyi uyguladıktan sonra cildinize nemlendirici uygulayın.