• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Vücut Bakımının Önemi

  • 1

Cildimiz bizim en değerli giysimizdir. Genel olarak pek çoğumuz evde kremler yardımı ile kendimize bakım uygulamaktayız. Ancak bu bakım tam anlamı ile değil genel olarak el ve yüz kremleri ile bölgesel olarak uygulanıyor. Aslında ellerimize nasıl krem sürüyorsak ve nemlendirerek yumuşamasını sağlıyorsak aynı bakımı tüm vücudumuz için uygulamamız gerekmektedir.

Sağlıklı ve bakımlı bir cilt daha pürüzsüz ve daha güzel bir görünüm için büyük önem taşımaktadır. Evde uygulayacağınız kolay ve pratik bakım yöntemleri ile cildinizi şımartarak daha mükemmel bir görünüme kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz. Vücut bakım kremleri ve çeşitli bitkisel içeriklerden üretilen vücut yağları bu konuda size büyük fayda sağlayacaktır.

Yaş ilerledikçe ortaya çıkan varis ve kırışıklık problemleri tıbbi açıdan sağlığımıza zarar vermese de dış görünümü etkilediğinden dolayı göze batmaktadır. Düzenli olarak yapacağınız spor ve bakım uygulaması ile siz de sıkı ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cildinizi Şımartın

Evde uygulayacağınız düzenli bakım ile cildinizi şımartın. Haftada en az 2 gün tüm vücudunuza bakım uygulayarak daha yumuşak bir cilde sahip olabilirsiniz. Düzenli cilt bakımı istenmeyen sivilce oluşumunun da önüne geçecektir. Özellikle kuru bir cilde sahip olanlar vücudunun neme ihtiyacı olduğunu unutmamalı ve cilt bakımını düzenli olarak gerçekleştirmelidir.

Cilt bakımında kullanılmakta olan özel bakım kremleri ciltteki kırışıkları ortadan kaldırmaya yardımcı olarak yaşlandırmayı geciktirir ve daha genç bir görünüme sahip olmanızı sağlar.

Çatlaklara Son Verin

Günümüzde pek çok bayanın sıklıkla karşılaştığı cilt sorunlarından biri de çatlaklardır. Çeşitli sebeplerden dolayı vücutta oluşan çatlakların tedavisi geç kalındığında imkansızdır. Bu sebepten dolayı vücutta çatlak oluşumunda anında müdahale ederek olaya el atabilirsiniz. Özellikle hamilelik döneminde pek çok bayanda çatlaklar meydana gelmektedir. Kakao yağı çatlak oluşumunu engelleme konusunda büyük fayda sağlamaktadır. Bunun yanı sıra çeşitli bitkisel yağları da kullanarak vücudunuzu çatlaklardan koruyabilirsiniz.

Cilt bakımının sadece bir sefer yapılması hiçbir fayda sağlamamaktadır. Bu sebepten dolayı kendinize zaman ayırın ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için düzenli olarak cildinize bakım uygulayın.


ETİKETLER