• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Uzun Saçlar için Etkileyici 5 Saç Modeli

yana yatırma
  • 1

Uzun saçlar, yüz şekliniz de uygun olduğunda görünüşünüzü tam anlamıyla değiştirir. Uzun saça uygun farklı örgü veya benzer modeller ile sizde güzelliğinizi serbest bırakın. Farklı saç modelleri denerken güzelliğinize güzellik katacak bu saç modellerini mutlaka inceleyin. Biri mutlaka sizin kalbinizi çalacaktır.

Saçınızın kendi doğal şekline ve en önemlisi yüz şeklinize ve yüz hatlarına göre hangi modeli kullanmanız gerektiğine karar verin. Deneme yanılma yöntemiyle emin olabilirsiniz. Örneğin A modeli yüzünüzü daha karemsi gösterirken, B modeli hem dikkat saça çekerek hem de yüz hatlarınızı yumuşatarak size daha çok yakışabilir, kararı deneyerek verin.

kılçık örgü

Kılçık Örgü (Balık Sırtı)

Kısa saçlar kılçık örgü yapamaz mı? Eh, yapılıyor ancak bana kalırsa saçlar uzadıkça kılçık örgü daha da güzelleşiyor. Saçlar uzadıkça kılçık örgüye ekleyebileceğiniz ayrıntılar arttığı gibi kendi yapısı da tamamiyle ortaya çıktığından uzun saça en iyi giden örgü modellerinden biri. Listemizin başında yer almasının nedeniyse hem çok bilinip çok kullanılması hem de uzun saça en uygun modellerden olması.

şelale örgü

Şelale Saç Örgüsü (Waterfall Örgü)

Yapımı biraz kafa karıştırıcı olabiliyor ancak sonuç mükemmel! Bu modeli kesinlikle denemelisiniz. Normal bir kılçık örgü yapar gibi sol tarafta devam ederken örgüler arasına inceliğini sizin belirleyeceğiniz bir tutam saç bırakın.  Yanlardan örmeye devam edip dilerseniz ortada birleştirebilir, dilerseniz görsellerdeki farklı modellerdeki gibi sadece solda veya sadece sağda örgü şeklinde de bir stil deneyebilirsiniz.

dalgalı at kuyruğu
Dalgalı At Kuyruğu

Uzun saçlar için tavsiye edilebilecek en iyi modellerden birisi de şüphesiz at kuyruğu. Bu at kuyruğu modeli yanda ve dalgalı. Çok hoş durduğunu ve kişiye rahat bir hava kattığını düşünüyorum. Dilerseniz saçlarınızın kuyruğa dahil olmayan üst kısmını da dağınık hale getirip çok daha farklı bir model yakalayabilirsiniz.

yana yatırma
Dalgalı Saç Yana Yatırma

Kısa saçlarda saçlarını örnekteki modeller gibi yana yatırıp çekici bir görünüm yakalayabilir ancak bu modelde uzun saçın yarattığı zerafeti tutturmaları oldukça zor.

Kate Hudson çok güzel bir model kullanmış saçlarında. Geniş kıvrımlar verilmiş saçı yanda aşağı doğru uzarken aynı tarafa doğru önden yatırılmış saçı, bakan kişinin odak noktasını değiştiriyor. Mutlaka denenmesi gereken modellerden bir tanesi. Bu saç stili ünlüler tarafından da sıklıkla kullanılıyor.

arkaya yatırma
Düz Saç Arkaya Yatırma

Saçları önden toplayıp arkaya doğru yatırmak aslında çok sık tercih edilen, uzun kısa fark etmeyen basit bir stil. Ancak hiç uzun ve düz bir saçla olan uyumuna dikkat ettiniz mi?

Saçlarınızı düzleştirdikten sonra arkaya doğru yatırın. Saçlarınızı önden geriye alarak bir at kuyruğu şeklinde bırakabilirsiniz. Bu uyumu yakalamak için düz ve uzun bir saç mutlaka gerekli.


ETİKETLER