• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Uzun Ömürlü Aşkın Formülü

  • 1

Kadın ve erkekleri yakından ilgilendiren bu yazımızda, uzun ömürlü aşkın formülü hakkında çeşitli öneri ve bilgilendirmelere başvuracak ve merak ettiğiniz tüm unsurları belirteceğiz. Her insanın en temel gereksinimlerinden birisi olan mutluluk ve aşk birlikteliği, uzun soluklu olmayan ve hayal kırıklığı yaşatan deneyim ve tecrübelerle birlikte yıpranmaktadır. Bu sebeple, uzun soluklu aşkın uzak bir deneyim ve hülya olarak anılması da yadsınamaz bir gerçek olmaktadır. Ancak, sevginin farklı duygu ve mantık ilkelerine ihtiyaç duyması da kaçınılmazdır.

İlişkilerin temel eksenini oluşturan iletişim, ortak bir kanal ve yol olmaktan çok sorun olmaya gidiyorsa eğer, kendinize özeleştiri yapmaktan sakınmamanızı ve objektif bir süreç izlemeniz gerektiğini söylüyor demektir. Aşkın formülü net olarak söylenmese ve mevcut olmasa da, saygı ilkesine dayalı bir aşkın ebedi bir aşkı doğurması da kaçınılmaz olacaktır. Sevdiğiniz insanın zaaflarını olduğu gibi kabul etmeli, beraber yenmeye çalışmalı ve tüm zorluklara karşı biz olgusu yaratmalısınız.

Pozitif Bakış Açısı Edinin

Sosyoloji ve ilişki uzmanlarının yaptığı araştırmalar sonucunda; olumlu alışkanlıklara sahip ve ortak bir benlik duygusu yaratmış ilişkilerin uzun soluklu olduğunun altı çizilmektedir. Hayatı anlamlı kılmak, öncelikle birey olma ve kendi bakış açılarını keskin şekilde görebilmekten geçmektedir. Uzun ömürlü aşk hakkında merak ettiğiniz tüm gerçek dileklerin gerçekleşebilmesi için iletişimlerinizde olumlu olanlara göz kırpmalısınız. Aile ve evlilik terapistlerine kulak kabartmalı ve partnerinizin mutluluğu için ortak bir emek bilinci oluşturmalısınız.

Olumsuz Durumlarda Anlayışlı Olun

Yaşamın tüm zorluk ve engelleri karşısında sabır ve saygıyı yitirmemeye özen göstermelisiniz. Barışmanın, bir anayasa gibi kabul edilmesine ve kavgalarınızda empati yeteneğini kaybetmemeye uğraşın. Uzun ömürlü aşk için emek ve sabretmenin başı çektiğini ve kalbinizde sevgi olduğu sürece hiçbir sorunun sizi ayıramayacağını bilmelisiniz.

Hayallerinizi Koruyun

Birbirinizin hayalleri ve amaçlarına saygı duyun. Karşınızdaki kişiyi önemsemediğiniz ve sadece kendiniz hakkında bir dünya yaratmak istediğiniz sürece, sağlıklı ve uzun soluklu bir ilişki söz konusu olmayacaktır. Eşinizi güvende hissettirin ve ona destek olun. Gerçek aşkın uzun soluklu tükenmeyen bir serüven olduğunu ise aklınızdan çıkarmayın.