• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ünlülerin Saç Stilleriyle Daha Genç Görünün

  • 1

Yılların izini yüzümüzden silmek çok da mümkün olmasa da, daha genç görünmek için saç stilimizi değiştirmenin bize büyük faydası dokunabilir. Bu yazı serimiz boyunca ünlü yıldızların tercih ettiği genç gösteren saç modellerine göz atacağız. İşte Hollywood yıldızlarından ünlü şarkıcılara, sizi daha seçkin ve genç gösterecek saç stilleri örnekleri.

Ünlü yıldızların saç modellerinde örnek olarak tercih edilmelerinin nedeni tabi ki stilistleri. Sürekli ekran karşısında ve show dünyasında olan ünlüler, sıklıkla bir güzellik veya moda uzmanı ile çalışırlar. Bu yüzden, çoğu uzmanlardan gelen bu stillerden ilham almamamız için hiç bir neden yok.

Julia Roberts

Julia Roberts – Uzun ve Dalgalı

46 yaşında olan Julia Roberts uzun ve dalgalı saçlarıyla yaşını hayli gizleyebilenlerden. Belli bir yaştan sonra uzun saç kullanma fikri size pek hoş gelmiyorsa tekrar düşünün. Özellikle hafif dalgalı bir saç modeli ile uzun saçlar hem yüzünüzü ve boynunuzu zarif gösterir hem de daha genç bir görünüm yakalamanızı sağlar. Uzun ve düz saçlar kullanmak çok da doğru bir seçim olmayabilir. Eğer saçlarınızın uzamasıyla ilgili problemleriniz varsa aşağıdaki kısa saç modellerini inceleyin.

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez – Karamel Tonlar

Jennifer Lopez dikkat ettiyseniz genellikle saç rengine ek olarak aralara karamel tonlar attıran bir yıldız. Karamel tonlar aslına bakarsanız bir gölge efekti oluşturarak saçlarınızı daha hoş ve parlak gösteriyor. Ancak saçı tamamen karamel tona boğmaktan bahsetmiyoruz. Aralarda kullanılacak koyu karamel tonlar saçınıza gölgeler oluşmasını sağlayarak odağı saçlarınızdaki parlaklığa çekecektir. Bu ufak ipucunu kullanarak saçlarınızın olduğundan parlak algılanmasını sağlayabilirsiniz. Saçlarınıza daha genç ve ışıltılı bir görünüm katacaktır.

Cameron DiazCameron Diaz – Yana Ayrılmış Perçem

Daha seçkin, çocuksu olmayan, sizi bir toplulukta daha elegant gösterecek başarılı bir saç modelidir. Cameron Diaz’ın tercih ettiği bu yandan perçem modeli resimde de gördüğünüz gibi oldukça şık, yaşınızı saklayan ve seçkin bir görünüme kavuşmanızı sağlayabilir.  Bu modelde çok keskin olmayan yumuşak hatlara yönelmekte fayda var. Dikkatlerin hemen saça kaydığını fotoğrafa baktığınızda farkedebilirsiniz. İnsanların dikkatini şık saçlarınıza çekmek güzel bir fikir. Bu saç stiline ve ten tonuna sarı rengin de çok yakıştığını vurgulamak istiyorum.

halle berry

Halle Berry – Dağınık Saçlar

Dağınık modeller çoğu zaman çok tatlı durabiliyor. Daha özgüvenli, genç ve canlı bir hava yakalamayı kolaylaştıran dağınık kısa saç modelleri özellikle daha ince ve yumuşak yüz hatları olanlar için iyi bir seçim. Unutmayın, dağınık saçlar her yüze uyan bir seçim değildir ancak eğer sizde Halle Berry’e benzer yüz hatlarına sahipseniz, bir denemek fena olmaz değil mi?

Diane Keaton

Diane Keaton – Katlı Model

68 yaşındaki ABD’li Sinema oyuncusu Diane Keaton, gençken tercih ettiği keskin düz kesimleri artık kullanmak istemiyor. Çünkü belli bir yaştan sonra keskin kesimler çok da iyi sonuçlar vermeyebilir. Kısa katlı model çok şık duruyor ve bu katları kullanarak odağı yüzünüzün herhangi bir yerine çekebilmenize olanak sağlıyor. Katlı saçlarınıza benzer modeli verebilmek için, seçtiğiniz bazı katları düzleştiriciyle ısıtın belli bir yöne doğru şekillendirip sprey ile sabitleyin. Benim de favori kesimlerim arasındadır!

Diğer Modeller

saç stili

kısa saç

Kuaförünüze beğendiğiniz bir modeli götürün, yüzünüze en uygun şekilde uyarlayıp şık bir saç modeli elde edebilirsiniz.