• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Türk Kahvesinin Bilinmeyen Faydaları

  • 1

Türk kültüründe Türk kahvesinin önemli bir yeri vardır. Osmanlı zamanından bu yana Türk kahvesi günümüze kadar eşsiz ve keyif verici tadıyla gelmiştir. Türk kahvesinin faydaları içinde akla ilk gelen tadına doyum olmaz lezzeti ve insana muhabbet aşkı vermesidir. Bu açıdan “ bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır” diye boşa dememiştir atalarımız. Bir dostla içilen Türk kahvesinin tadını ve lezzetini anlatmaya kelimeler yetmez. Türk kahvesinin faydası sadece insana muhabbet aşılamakla kalmaz. Türk kahvesinin bilinmeyen pek çok faydaları da vardır. Bilimsel olarak da kanıtlanmış olan bu faydaların neler olduğunu yazımızın devamında sizlere ayrıntılı bir şekilde paylaşmaya çalışacağız. Böylece Türk kahvesinin nelere mucize gibi şifa verdiğini öğrenmiş olacaksınız.

Türk Kahvesinin Mucizevi Faydaları

Dostlarla ve sevdiklerinizle içilen Türk kahvesinin muhabbeti ziyadeleştirmekten başka daha pek çok olumlu faydaları bulunmaktadır. Türk kahvesinin mucizevi faydaları olarak şunları söyleyebiliriz:

  • Türk kahvesinin telvesinde bulunan antioksidan maddesi koruyuculuk özelliği ile pek çok kanser türlerine iyi gelmektedir. Günlük tüketilen 1 ile 3 bardak arası Türk kahvesi bu yararı sağlamaktadır.
  • Konsantrasyonunun düşük olduğunu düşünenler için Türk kahvesi birebirdir. Türk kahvesi kişiyi zinde tutmak için ideal bir içecektir.
  • Düzenli olarak tüketilen Türk kahvesi kişiyi Alzheimer olmaktan da kurtarmaktadır.
  • Düzenli olarak tüketilen Türk kahvesinin kalp rahatsızlığına yakalanma riskini azalttığı araştırmalarca sabittir.
  • Düzenli olarak içilen Türk kahvesi kişiyi şeker hastalığına yakalanma riskinden de korumaktadır.

Türk Kahvesi İçerek Zayıflayın

Türk kahvesinin saymış olduğumuz bu faydaları dışında kilo verme konusunda da etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Türk kahvesiyle zayıflama artık hayal değil. Düzenli bir şekilde Türk kahvesi tüketimi vücuttaki yağ yakımını uyararak fazla kilolardan kurtulmanızı sağlayabilir. Yağ yakımını hızlandırmak için Türk kahvesini spor yapmadan yarım saat önce içmelisiniz. Bu şekilde adrenalin hormonu salgılanarak kalp ve dolaşım sistemi bu şekilde uyarılmakta ve bu şekilde daha fazla enerji yakımı sağlanarak vücudunuz yağ bağlaması bu şekilde önlenebilmektedir. Siz de zayıflamak istiyor ve yağlarınızın yakılmasını istiyorsanız spor yapmadan yarım saat önce Türk kahvesi içmeyi ihmal etmeyin.