• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Türk Kahvesi İle Peeling

Türk Kahvesi İle Peeling
  • 1

Türk Kahvesi İle PeelingTÜRK KAHVESİ İLE PEELİNG
Türk kahvesinin cilde de birçok faydası bulunmaktadır.İçeriğinde bulunan kafeinin iltihap giderici özelliği vardır ve bu özelliği sayesinde cilt hastalıklarının tedavisinde sıklıkla kafein içeren kremler kullanılmaktadır. Bunun yanı Türk kahvesi cildin temizlenmesi ve yatışmasını sağlar, kan dolaşımını hızlandırır.
Türk kahvesi çeşitli karışımlar hazırlanarak cilt üzerine kolaylıkla uygulanabilir.Özellikle yağlı cilde sahip insanlarda siyah nokta problemi oluşmaktadır.Zamanla bu siyah noktalar sivilceye dönüşüp sonrasında sıkmakla lekeye dönüşüyor.Türk kahvesi peelingi bu soruna çözüm olabilir.
En Basit Türk Kahvesi Peelingi
-1 tatlı kaşığı su
-1 tatlı kaşığı türk kahvesi
Malzemeleri bir kapta birleştirip yüzünüze uygulayın.5dk bekleyip Ilık suyla yıkayıp durulayın.Haftada bir kere uygulayın.
Ballı Türk Kahvesi Peelingi
-1 tatlı kaığı bal
-1 tatlı kaşığı şeker
-1 çay kaşığı türk kahvesi
malzemeleri bir kapta birleştirip nazik hareketlerle yüzünüze uygulayın.Bastırmamaya özen gösterin aksi taktirde malzemeler kremsi olmadığı için cilte tahriş olabilir.
6-7 dk beklettikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayıp durulayın.Haftada bir kere uygulanması yeterli olup çeriğindeki bal sayesinde cildiniz yumuşamış olacaktır.
Zeytinyağlı Türk Kahvesi Peelingi
-1çay kaşığı türk kahvesi
-1 çay kaşığı zeytinyağı
Malzemelri bir kapta birleştirip nazik hareketlerle ovalayarak yüzünüze uygulayın.10 dk bekledikten sonra yıkayıp durulayın.Haftada bir kere uygulayın.

Bu karışımlar doğal peeling etkisi yaratarak ölü deriyi atmayı sağlar ve siyah nokta oluşumunu engellemektedir.
Özellikle sert ve cansız bir yüze sahipseniz türk kahvesi maskesi ile yüzünüzün doğal parlaklığını yeniden kazanmasını sağlayabilirsiniz.
Türk kahvesi peelingi siyah noktaların azalmasına yardımcı olur ve yorgun ciltlerin daha canlı ve enerjik görünmesini sağlar.


ETİKETLER