• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Tüm Ciltlere Uygun Güzellik Tüyosu

  • 1

Cilt bakımı sürekli yapılması gereken ama oldukça zor işlerden biridir. Cildin sürekli temizlik istemesi ve yapılmadığı zaman akneye neden olması sizi yoruyor olabilir. En güzel bakım ise evde uygulayabileceğiniz güzellik tüyolarından geçiyor. Akne ve sivilce oluşumunu önleyen güzellik tüyoları hazırladık. İşte günlük her cilt tipine uygulayabileceğiniz güzellik tüyoları.

Evde Yapabileceğiniz Güzellik Tüyoları

Kimyasal ürünler kullanmak yerine evde yapılabilecek güzellik önerilerini sizler için hazırladık;

  • Domates;

Cildiniz yağlı ve bu durumla başa çıkamıyorsanız dikkat!

Cildinizin yağ dengesini sağlamak için domates kullanabilirsiniz. Aynı zamanda cildinizin nemlenmesine, yenilenmesine yardımcı olacaktır. Sadece bununla sınırlı kalmıyor. Güneş ışınlarına hassas bir cilt yapınız varsa yine domates sizin çözüm yönteminiz olacak. Sivilce ve aknelerin kurumasında en az bir tonik kadar etkili.

Tabi bu uygulamayı yapmanız için ilk önce domates alerjiniz olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

  • Elma Kabuğu;

Elmanın bol tüketildiğinde cildi parlaklaştıracağına ve güzelliğinize güzellik katacağını biliyorsunuzdur. Aynı zamanda cilde elma kabuğu konulduğunda da mucizevi etkiler yaratacak. Elmanın kabuklarını atmayın. İçinde ki sulu kısmı masaj eşliğinde yüzünüze uygulayın. Cildin sıkılaşmasını sağlayarak sarkma ve yaşlanma etkilerin yok edecektir.

  • Çiğ Süt;

Çiğ henüz pişirilmemiş sütü, bir pamuk yardımı ile cildinize masaj yaparak uygulayın. Gözenekleri sıkılaştırarak akne ve sivilceye çözüm olurken aynı zamanda genç kalmanıza yardımcı olacak. Cilt üzerinde ki lekelenmeler ve pürüzleri gidermeye yardımcı. Kuru ciltleri nemlendirerek yumuşak bir cilt elde edebilirsiniz.

  • Kabartma Tozu

Yanlış duymadınız keklerde ve pastalarda kullandığımız kabartma tozunu, cildinize uygularsanız ölü derileri atmanıza yardımcı olur. Cildinizde iltihap, sivilce ve akne varsa PH seviyesini dengeleyerek iyileşmesinde yardımcıdır. Cilt rengini dengeler ve açar. Güneşten yanmışsanız yanık izlerini yok etmede yardımcı olur.

  • Zeytinyağı

Zeytinyağı, cildinizin nemlenmesine parlamasına ve güzel görünüme sahip olması için zeytinyağı sürebilirsiniz. Cildinizde ki kırışıklıkları giderir ve esnemesine yardımcı olur. Yüzde ki ölü hücrelerin yok olmasına yardımcı olarak akne ve sivilce sorununu ortadan kaldırır. Dudak çatlaklarına iyi gelir. Tahriş olmuş bölgeleri onarmada etkilidir.