• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Trend Saat Markaları

  • 1

Tarihindeki pek çok saat üreticisi ile İsviçre, Alpleri kadar saatleri de ünlüdür. Düşünüldüğünde sayılacak ilk saat markaları hep İsviçre menşelidir. Ama artık zaman değişti ve başka ülkeler de, örneğin Japonya ya da Almanya da bu sektörde anılmaya başlandı.

Yine de tasarımları ile göz dolduran saatler genellikle İsviçre’den çıkmaktadır. Elbette bu kadar tanınmış olan saatler, fiyatları ile de dudak uçuklatacak şekilde sunuluyor tüketiciye. Bu bağlamda bakıldığında dünyanın en pahalı, ama en kaliteli saatleri sıralaması şu şekilde ortaya çıkıyor;

Patek /Philippe;

1839da Cenevre’de kurulan firma Adrien Philippe ve Antoni Patek ortaklığıdır. Karmaşık mekanik özellikleri ve geleneksel tasarımı ile markanın saatleri tarihi boyunca her zaman asil ve varlıklı kimselerce tercih edilmiştir. Bu da fiyatlarının dudak uçuklatan ölçüsünü açıklayabilir.

Vacheron Constantin;

Yine dünyanın en eski saat markalarından birisi olan Vacheron Constantin, 1755’te Cenevre’de kurulan bir saat markasıdır. Günümüzde de en iyi saat markaları arasında ilk üçe oynuyor. Geleneksel tarz ile ince ince işlenmiş detaylar birleştiğinde ortaya çıkan kolleksiyon sevenlerini her zaman mest ediyor.

Blancpain;

İsviçre’de 1735’te kurulan Blancpain, özellikle 19. yüzyılda inanılmaz bir gelişim kaydetti. Bu tarihte yenilikçi tasarım anlayışı ile hayranlık uyandırıyor. Genellikle ince işlenmiş detaylar ile minimal tasarımlar göz kamaştırıyor.

Chopard;

Yine bir İsviçre markası olan Chopard, Louis – Ulysse Chopard tarafından 1860’ta kurulmuştur. Benzersiz detaylar ile süslenmiş lüks marka, klasik saat modelleri ile tanınmaktadır. Dünyanın en iyi saat markaları arasında ilk sıralarda yerini almaktadır.

Saat markaları gün geçtikçe çok güzel tasarımlar ortaya çıkarıyor. Bu tasarımlar son zamanlarda gençlere hitap ederek, saate bakış açısını değiştiriyor. Özellikle de kıyafet ile birlikte kombinlendiğinde ortaya güzel şeyler çıkıyor. Peki sizde şık bir kombin üzerinden aksesuar olarak uygun bir saat modeli ile kombin yapmak istemez misiniz? Bu yılın trend saatleri her kombininize uyum sağlayacak ve size değişik bir imaj oluşturacak. Özellikle de dünya markası saatler ile kişiliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.