• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Topuk Çatlakları ve Topuk Dikeni

  • 1

Topuk dikeni ve çatlakları fiziksel hareketleri engelledigi  gibi, estetik olarak da hoş gozukmeyen problemler olabilir. Topuk dikeni ve topuk çatlakları ayak ve topuk sorunlarından en belirgin ve bilenlerindendir. Topuk dikeni tedavisi ve topuk çatlakları için bitkisel kürleri ayak ve topuklariniza ygulayarak ayak topuk problemlerinizden kurtulabilmek sizin elinizde.

Topuk Çatlakları

Topuk problemlerinden en yaygın olanı ve en bilineni ; topuk çatlaklaridir. Topuk çatlaklarını önlemenin  birçok yolu vardır ve biz bunlari uzmanlarin tezlerinden sizin icin derledik.

Topuk Çatlakları İçin Doğal Öneriler

1 -Bitkisel yağlardan; zeytinyağının piyasda bulabileceginiz krem formunda olanlarından satin alarak, topuklarınıza sürüp iyice yedirebilirsiniz. Sürdüğünüz bu bitkisel krem ile birlikte uyumanız gerekmekte.Bu surmus oldugumuz krem Topuklarınızı nemlendirerek çatlakların giderilmesini sağlar.

2 –  İki tane kucuk muz ezilir. Ezilen muzlar topuk kısmınin her tarafina iyice surulur. Bu şekilde yaklasil 5 saat beklemeniz gerekiyor. Topuklarınızdaki hissedeceginiz  yumuşama ile beraber ölü deri de yavas yavas kalkmaya başlayacaktır ve ya daha hizli kalkmasini istiyorsaniz Ponza taşı ile ovalayabilirsiniz.

3-Bir miktar vazelin ve limon suyu bir kapta karıştırın. Bu karışımı çatlak topuklariniza iyice yedirin. Bir gün boyunca bu şekilde ayaklarınıza çorap giyerek beklemeniz gerekiyor. Ölü deriler ve nasirlar yumuşadığında  kendi kendine düşmeye başlar.

Yapacağımiz tedavi yöntemleri ile; topuk çatlaklarından uzun sure  kurtulabiliriz.

Topuk dikeni 

Topuklarda meydana gelen en kötü ve belkide bilinen en buyuk sorunlardan birisi de topuk dikenidir. Ağrılı ve rahatsız edici bir sorun olarak bilinir.

Topuk dikeni tedavisi

Çözümü ise belki de sizi sasirtacak kadar kolay..  Topuk dikeni bayagi rahatsız edici bir ağrı ile birlikte gelişiyor. Çok fazla ayakta kalmadan ve ayaklara ağır yük binmesi nedeniyle  oluşmakta. Birçok tedavi yolu önerilmesine rağmen bizce en etkili ve en iyi çözüm yolu bol bol istirahat etmekten geciyor. Çok çalışan ve cok yorulan insanlar; kendilerini dinlenmeye vermek zorundadırlar. Ayak dikeni sorununuz belki de  hiçbir zaman geçmeyebilir ama Kilonuza ve gunluk hareketlerinize dikkat etmezseniz; cerrahi müdahale ile bu sorunu atlatmak zorunda kalabilirsiniz.

Topuk dikeni Tedavisi ( Bitkisel karışım )

Topuk dikeni için uygulanabilecek bitkisel karışımimiz mevcut

Malzemeler:

– Bir adet yumusak lahana yaprağı

– (birçorba kaşığı) elma sirkesi

– (Birçorba) kaşığı domates tozu ( hazır domates çorbası için kullanılan tozlardan olmali)

Malzemeleri bir kapta iyice karıştın ve bir gazlı bezin icine koyun. Son olarak bu gazlı bezi içindekilerle birlikte topugunuza sarın ve bu şekilde uyuyun