• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Tırnakları Güçlendire Basit Öneriler

  • 1

Tırnakları Güçlendire Basit ÖnerilerTIRNAKLARI GÜÇLENDİREN BASİT ÖNERİLER
Bir bayanın en önemli güzellik ayrıntılarından biride tırnaklardır.
Tırnaklarımız bu kadar önemli ve göz önündeyken en iyi şekilde bakım yapmamız gerekmektedir.
Limon ile bakım
Hemen hemen hayatımızın heryerinde cilt bakımlarında saç bakımlarında zayıflama kürlerinde limon önemli rol oynamaktadır.Tırnak bakımında kullanılan limon oldukça güçlü sağlıklı tırnaklara sahip olmanızı sağlar.Bir limonu ortadan enine ikiye bölün ve tırnaklarınızı içerisine koyup bekletin veya suyunu sıkıp bir kapta tırnaklarınızı içinde bekletin.Tırnaklrınızı suyu çektiğine emin olun ve önemli detay su ile durulama yapmayınız.
Kalyon ile bakım
Kalyonu tırnaklarınızın üzerine sürdüğünüzde kalın ve parlak bir tabaka oluşturur. Bu tabaka da tırnakların kırılmasını, katlara ayrılmasını ve takılmasını önlemektedir. Kalyonun gerçek olması ve içerisinde çok fazla katkı maddesi bulunmaması gerekmektedir. Bu sayede daha kalıcı ve faydalı olacaktır.
Oje ile bakım
Oje sürmek bakımlı göstermenin yanında tırnaklarıda güçlendirir.İçinde besleyici vitaminler bulunan ojelerde vardır.Oje bakımıda önemli dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.Oje seçerken katkı maddesi az olan iyi ojeler seçmemiz gerekmektedir. Ayrıca tırnakların sürekli ojeli durması yanlıştır.Boya nasıl saçlara zarar veriyorsa fazla oje sürmekte tırnaklara zarar verir kurutur ve yıpratır.
Arada tırnakları havalandırın dinlenmesini sağlamalıyız.Her kozmetik markette bulabileceğiniz organik ojeler sayesinde tırnaklarınız hem bakımlı görünecek hem de hava akımı sağlanabilecektir.


ETİKETLER