• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Tırnak Yeme Alışkanlığını Bırakmak İçin Öneriler

Tırnak yeme alışkanlığını bırakmak için öneriler
  • 1

Tırnak yeme alışkanlığını bırakmak için önerilerTIRNAK YEME ALIŞKANLIĞINI BIRAKMAK  İÇİN ÖNERİLER
Tırnak yeme alışkanlığı bay bayan fark etmeden çoğu insanda bir sorun haline gelmiştir.Psikolojik olarak bilinir ama aslında kötü  bir alışkanlıktır.Çevreden de tepkiler alabilir ve size bakış açıları değişebilir. Tırnakların yanında tırnak eti yiyenlerde aynı sorunlar yaşanmaktadır.Tırnak yeme alışkanlığınızı bırakmak için önerilerimizi dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.
– Manikür ve bakım yapın.Çünkü kötü ve bakımsız şekli bozuk tırnakları yemek daha kolaydır.
-acı cila sürmek sizi tırnak yemekten tiksindirecektir. Dalgınlıkla bile yemeye kalksanız acı cilanın verdiği tat sizi hemen uyarıp geri adım attıracaktır.
-Takma tırnak takmak tırnak yemenizin önüne geçecektir.Kimse plastik tırnak yemez ve bu sayede alışkanlığınızı hem bırakmış olursunuz hemde alttan tırnaklarınız uzamış olur.
– Ellerinizi sık sık kremleyin krem ve yağ gibi ürünleri tırnağa sürdükten sonra, dil krem ve yağ tadını aldığı andan itibaren tiksinecek ve yemeyi bırakacaksınız.
-Son olarak tırnak yeme fikrini aklınızdan çıkarın.Eğer çıkaramıyorsanız aklınıza geldiği anda sizi meşgul edecek başka bir uğraş bulun.
-Tırnak yemek zamanla sağlık sorunlarına da yol açabilir.


ETİKETLER