• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Tırnak Sertleşmesi

  • 1

Suna Dumankaya’nın tırnak sertleşmesi konusunda vermis oldugu tarifle trnaklarınız artık eskisi gibi çabucak  kırılmayacak ve istediğiniz şekli verip istediğiniz bakımlı tırnaklara sahip olabileeceksiniz. Tırnak sertleşmesi sorunu yaşayan insanlar aşağıda tarifi verilmis olan  Suna Dumankaya imzalı kür ve formülle tırnak bakımı yapabilir ve bu sayede daha sağlıklı, daha fazla parlayan ve daha hizli uzayan tırnaklara kavuşabilirsiniz

Tırnak Sertleşmesi Kürü

– Yarim kahve fincani Zeytinyağı ,

– Yarim limon suyu ( yarım ),

– Bir yemek kasigi Nane yağı

– Bir yemek kasigi Susam yağı

Bir yemek kasigi limon suyu

– Yarim kahve fincani Badem yağı

Tırnak Sertleşmesi Kürünün Hazırlanışı : Badem yağını, limon suyunu ve zeytinyağını iyice karıştırıp tırnaklarınıza iyice yedirerek sürün ve ayaklarınıza da surerek aynı formülü uygulamanizda sakina yok. Tırnaklarınıza sürdükten sonra  ayaklarınız için pamuklu corap giymeyi unutmamalisiniz. Sabaha kadar bekleyen karışımdan sonra sabah uyandiginizda susam yağı, bir tam limonun suyu ve nane yağını karıştırıp tekrar tırnaklarınıza uygulayın ve  masaj yaparak iyice yedirin. Bu yapmis oldugumuz bakimla beraber  tırnaklarınız güçlenecek ayaklarınızda  mis gibi tertemiz kokup yumuşak olacaktır.

Ayaklarınıza uyguladığınızda ayakkabı giymek için ayaklarınızın yağı emmesi için bir süre beklemeniz gerekiyor.Yani ayaginiza surdugunuz krem emilmeden ayakkabi kesinlikle giymeyin

Ayak Tırnak Sertleşmesi İçin Formül

– Bir kase deniz tuzu

– Bir yemek kasigi Üzüm

–  Yarim limonun suyu

–Bir yemek kasigi Zeytinyağı

–Bir kahve fincani elma sirkesi çekirdeğinin yağı

– Bir yemek kasigi lavanta yağı

Tırnak Sertleşmesi Formülünün Hazırlanışı: Bir genis kabin içine sicak su koyun ve içine elma sirkesi ve deniz tuzunu içine katıp iyoce karistirin.Ayaklarınızı malzemelri icine koydugumuz labin içine koyun ve yaklasik on bes yirmi  dakika ayaklarınızı bu suda bekletin. Biraz sonra ise ayaklarınızı çıkarın ve nemi azalip gidene kadar iyice kurulayın. Baska bir kapta ise limon suyunu ve elinizde kalan yağları karıştırin ve ayaklarınıza masaj yolu ile surerek uygulayın ve son olarak yağı ayaklarınız emdikten sonra pamuklu çoraplarınızı  giyin.