• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Temiz Bir Cilde Sahip Olmanın Sırları

  • 1

Vücut bakımında etkili ve bakımlı bir cilde sahip olmak aslında sanıldığı kadar zor bir iş değil. Bakımlı bir cilt yapısı için öncelikli olarak kişinin kişisel temizlik ve hijyenine önem vermesi gerekir. Hiçbir bakım ürünü kişide temiz bir cilt kadar etki edemez. Bu amaçla kişinin cilt bakımında öncelikli olarak önem vermesi gereken konu temizlik ve hijyendir. Temizlik ve hijyen tahmin edildiği gibi suyla başlar. Başka hiçbirşey kullanmasanız da sadece suyla bile cildinizin yenilendiğini ve canlandığını göreceksiniz. Etkili cilt bakımı konusunda temizlik ve hijyene ne kadar çok hayatımızda yer verilirse cildimizde o denli sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Suya Sabuna Dokunun Hayat Bulun!

Bu sözü çok duymuşunuzdur. Gerçekten de öyle su ve sabuna dokunarak hem cilt bakımı ve sağlığı konusunda hem de vücut sağlığınız açısından pek çok faydalar elde edebilirsiniz. Temiz bir cilde sahip olmanın sırları olarak ilk sırada su ve sabun gelmektedir. Günlük hayatımız içerisinde cildimiz çeşitli etkenlere maruz kalabilir. Toz, kir ve daha pek çok nedenlerden kaynaklı olarak cildimizi kirlenir. Cildimizi düzenli olarak temizlemezsek  çeşitli hastalıkların yanı sıra cilt sorunları da yaşayabiliriz. Örneğin yüzde olan siyah noktalar, sivilceler temizlik ve hijyene dikkat edilmediği takdirde daha da çoğalır. Bunu önlemenin yolu temizlikten geçer. Sık sık su ve sabunla başta el ve yüzlerimiz olmak üzere tüm vücudumuzu düzenli aralıklarla yıkamalıyız.

Cildin Yapısını Bozan Etkenlerden Uzak Durun

Temizlik dışında cilt yapısını korumak için bazı etkenlerden de uzak durmak gerekir. Örneğin fazla güneşte durmaktan mümkün olduğunca kaçınmalı. Çok güneşte durmak cilde zarar verir. Sigara gibi hem vücut sağlığını hem de cilt sağlığını bozan yerlerden uzak durmalı. Sağlıksız yiyecek ve içeceklerden mutlaka uzak durulmalı. Sağlıksız yiyecekler cildimizin çabuk dejenere olmasını sağlar. Kalitesiz makyaj ürünlerini asla kullanmamalı. Kaliteli olsa dahi kimyasal olarak yoğun miktarda makyaj ürünü kullanmak da cildi kötü etkileyecektir. Düzenli uyku ve sağlıklı beslenme şekli ile cilt sağlığımızı da ayrıca korumalıyız.