• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Tel Tokalar ile Harikalar Yaratın

tel toka
  • 1

Tel tokaları sadece saçlarınızı bir arada tutması için kullanıyorsanız, henüz onların potansiyelini keşfetmemişsinizdir. Saç artistleri tel tokalar ile harikalar yaratabiliyorken, bizim de onlardan ilham almamak için hiç bir sebebimiz yok. Bu yazıda, ilham veren bazı tel toka kullanılmış modelleri inceleyeceğiz. Sadece siyah kullanmak yerine, farklı renklerde tel tokalar edinerek işe başlayabilirsiniz.

Eğer sizinde yaratıcı tel toka kullanma fikirleriniz varsa resminizi çekip bize yollayın. Hemen sitemizde paylaşalım, ziyaretçilerimiz yorumlasın!

üçgen tel toka

Cosmopolitan | Kathleen Kamphausen

Üçgen Modeli

Saçın arkada bu tatlı modelle üçgen şeklinde birleştirilmesi, yapımı oldukça basit ama etkisi büyük bir farklılık oluşturacaktır. Bu üçgen modelini tek renk ile yapmak yerine saçınıza uygun veya tam tersi, saçınıza çok zıt farklı renklerle yapmayı deneyin. Sade mi yoksa fark edilir mi durmasını istiyorsunuz, ona göre renk seçimleri yaparak bu modeli deneyebilirsiniz.

tel toka

Ok Modeli

Rengarenk veya sade bir şekilde özellikle yanlarda çok güzel duran bir tel toka kullanım yöntemidir. Özellikle bu modeli ombre tel tokalarla deneyenlerin sayısı da bir hayli fazla. Yaratmak istediğiniz tarza göre renk seçimi yapmaya özen gösteriniz. Kakülleri de geriye yatırıp yanlardan bu modeli kullanarak tokalayabilirsiniz.

gökkuşağı tel toka

Gökkuşağı Modeli

Bu rengarenk model benzer giyiniş tarzıyla mükemmel uyum sağlayabilir. Gökkuşağı modelini diler farklı renklerden oluşan tel tokalarınızla siz oluşturun, dilerseniz özel gökkuşağı setlerinden alın. Yan ve arka saça uygulamak için oldukça uygun olan gök kuşağı modeli size çok farklı bir hava katacak. Bu modeli parlak veya daha mat tonlardaki renkleri bir araya getirerek, kıyafetlerinize uygun bir ton yakalayabilirsiniz.

tel toka
Çapraz (X) Model

Çarpı işareti yapılan tel toka modelleri de oldukça revaçta. Özellikle birbirinden ayrılmış saç tutamlarını daha belirgin hale getirmek için kullanılabiliyor. Diğer modeller ile karma halde kullanılabileceği gibi saçınızın arkasını ilgi çekici hale getirmek için de şans verilmesi gereken bir model.

örgü tel toka

Cosmopolitan | Kathleen Kamphausen

Örgü Arası Modeli

Örgülerin gevşemesini önlemek ve örgüye renk katmak için tercih edilebilecek çok hoş bir model. Bu yöntemi bir kaç farklı amaç için kullanabilirsiniz. Eğer örgünüzün etrafında kısa saç çıkıntıları varsa bunları gizlemek için bu hoş görünümlü yöntemle fazla saç tellerini örgünüze sabitleyin. Böylece örgüyü en baştan yapmak zorunda kalmazsınız. Dilerseniz sadece örgünüze renk katmak, daha dikkat çekici hale getirmek ve güzelleştirmek için de tercih edilebilir.

kare tel toka

Kare (Hashtag) Modeli

En sevdiğim modellerden biridir. # işaretini saçınızın yanlarında sadece güzel durması için yapabilecekken arkada profesyonel bir birleştirme işine güzel bir duruş eklemek için kullanabilirsiniz. Trend bir tel toka modelidir dilerseniz daha gizli renkler tercih edebilirsiniz. Benim tercihim daha belirgin görünecek renklerden yana olur.  Şu günlerde hashtagler dört bir yanımızı sarmışken niye saçınızda da bir tane olmasın?


ETİKETLER