• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Tatil Sonrası Saç Bakım Önerileri

  • 1

Bir yılın yorgunluğunu atmak için bazen bir yerlere gidip dinlenmek isteriz. Tabi yaz ayları en büyük fırsat. Güzel bir yaz tatili geçirmek herkesin hayali. Deniz, kum, sahil ve eğlencenin yanı sıra değişik mekanların keşfi harika gibi görünüyor. Ama birde tatil sonrası var. Biliyorsunuz ki denizin tuzu genel olarak saçları yıpratmaya yetiyorken birde güneş ışınları ekleniyor. Tatil sonrasında saçlarımız yıpranıyor ve özel bir bakım yapılması gerekiyor. Tatil sonrası saç bakımı nasıl yapılmalı? Etkili bir saç bakım önerisi için gelin birlikte yazımıza göz atalım.

Saç Kırıklarından Kurtulun

İlk adım olarak tatil sonrası kuaföre giderek kırılan saçlarımızı kestirmemiz gerekiyor. Böylece ölü saçlardan kurtularak bakım yapmaya başlayabiliriz. Sonrasında boyalı ise saç boyanızı yaptırın.

Onarım İçin Özel Bakımlı Ürünler Kullanın

Saçlarımızı onarma aşamasına geçtiğimizde onarıcı saç kremi ve şampuanlar kullanmakta fayda var. Böylece birçok faktörlü bakım ürünleri saçları onarıp, yıpranmaları ortadan kaldırmaya başlayacaktır.

Bakım aşamasına onarım özellikleri taşıyan saç maskeleri ve spreyleri kullanarak yardımcı olabilirsiniz. Böylece tatil sonrası saç yıpranmalarını ortadan kaldırmak adına hızlı adımlar atmış olacağız. Hatta bakım ürünleri set olarak almanızda fayda var. Bir birini tamamlayan ürünler daha etkili olacaktır.

Doğal Yöntemler İle Onarım

Saçlarınızın eski sağlığını doğal yöntemler ile geri kazanmak istiyorsanız Hindistan cevizi yağı, avokado yağı sürebilirsiniz. Bu doğal yağlar saçınıza hem bakım yapacak, hem de onarım yapacaktır.

Saçları Günlük Yıkamayın

Saçlar deniz ve güneş ışınlarından dolayı yıprandığı için kuruluk oluşacaktır. Hatta bakımı yapılmaz ise kepek problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Herkes temiz saça sahip olmak ister ve bu amaçla günlük saç yıkar. Akat en büyük yaptığımız hatalardan biridir.

Tatil dönüşü saçınızın dinlenmesine izin verin. Saç derisinin doğal yapısının yerine gelmesi adına bunu yapmamız gerekir.

Saçların bir an önce iyileşmesi adına fön, maşa gibi ısı etmenlerini saçtan uzak tutmak gerekir. Aksi durumda zaten ortada yıpranmış bir saç var, tekrar ısı vererel daha vahim bir duruma neden olacaksınız.