• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Tatil Dönüşü Bronzluğu Korumak

  • 1

Güzel bir yaz tatilinin ardından tenimizin bronzlaşması en güzel görünümlerden biri oluyor. Özellikle sağlıklı bir şekilde güneşlendiyseniz ışıltılı bir görünüme sahip olacaksınız. Fakat tatilden döndükten sonra şehir içinde bu ışıltıyı korumak pek mümkün değil gibi görünüyor. Şimdi size bronzluğunuzu korumak adına yapabileceğiniz püf noktaları paylaşacağız.

Güneş ışınlarınızın cildinizin üzerinde ki en üst tabakada bulunan pikmentleri devreye geçirerek ışıltı kazanıyor. Fakat 10 gün içerisinde bronzluğun ışıltısı yok olmaya başlıyor. Bu bronzluğu korumak adına aşağıda ki maddeleri uygulayabilirsiniz.

Yüzünüzü Ölü Hücrelerden Koruyun

Tatilde güneşlenme sonrası güneş ışınları cildinizde ki üst tabakaya zarar vermiş olabilir. Bunu kontrol altında tutmak adına cildinize peeling bakımı yapabilirsiniz. cildinizi bu sayede ölü hücrelerden arındırarak parıltısını kaybettirmemiş olacaksınız.

Vücudunuza Peeling Uygulayın

Yüze önem verdiğimiz kadar cildinize de önem vermemiz gerekiyor. Aynı şekilde güneş ışınları ve denizin tuzundan dolayı vücudumuz da zarar görebilir. Bunu da ortadan yok etmek adına vücut için uygulanan peeling formüllerinden yardım alarak cilt bakımı yapabilirsiniz.

Cildinize Neme Kavuşturun

Cildimizi nemli tutmak her zaman sağlıklı bir cilde sahip olacağımız anlamına geldiğini biliyorsunuz. Deniz, kum, güneş derken cildimiz soyulmaya başlıyor. Durum böyle olunca yenilenmeye çalışan cilt derisine yardımcı olmamız gerekir. Aynı zamanda cildimizi nemli tutarak her zaman daha genç görünüme sahip olabileceğimizi biliyor muydunuz? Tatil dönüşü cilt bakımı bu nedenle önemli bir rol oynayacaktır.

Bronzlaştırıcı Krem Kullanmaya Devam Edin

Tatilde bronzlaşmak için güneş kremlerimizi dahi bronzlaştırıcı özellikli kullanıyoruz. Bronzluk ışıltısını korumak adına tatil sonrası da kullanacağınız nemlendiriciler bronzlaştırıcı özellikli olabilir. Böylece tatil sonrası bronzluğu koruma adına adım atmış olursunuz.

Bol Su Tüketin

Yazın son günlerine yaklaşmış bulunuyoruz. Tabi yazın sıcaklardan dolayı bol su tüketimi yapıyoruz. Bu hıza devam ederek yazın tükettiğimiz gibi su tüketimi yapmamızda fayda var. Cildin nemli ve parlak kalması için önemli bir rol oynuyor.

Aynı şekilde sulu meyvelerden de vazgeçmiyor. Her daim güzelliğimize dikkat ediyoruz. Sizde tatil sonrası kendinizi bırakmadan cilt bakımlarınızı yaparak daha sağlıklı bir görünüme sahip olun.