• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Taş Devri Diyeti Nedir?

  • 1

Günümüzde hüküm süren Modern Batı diyeti bağırsak fonksiyonları için kötü yanları vardır ve bunlar genellikle irritabl barsak sendromu ve yorgunluğa kadar neden olur. Bunlar: Yüksek karbonhidrat alımı – bu muhtemelen hipertansiyon, obezite, X sendromu, kalp hastalığı ve kanser gibi modern hastalıkların en büyük sebebidir.

Düşük yağ alımı

Gıdalara karşı alerjiler

Diyette toksinler (toksik yağlar, yapay katkı maddeleri, renklendiriciler, tatlandırıcılar; suni tatlandırıcılar; pestisit kalıntıları, yumuşatıcı kalıntıları, vb.) Sosyal kimyasallar (alkol, kafein, tütün vb.)

Taş Devri Diyetinin Amacı Nedir?

Taş Devri diyeti, en sık karşılaşılan dört problemi ele almaya çalışmaktadır, çünkü aynı hastada sıklıkla birlikte bulunurlar. Bu, tüm hastaların uzun aralıklarla yemek yemesi hedeflenmektedir. Bunun nedeni, bu yeme şeklinin evrimsel olarak doğru beslenme şekli olması ve uzun vadeli sağlık sorunlarından kaçınarak dejeneratif koşulları erteleyebilme olanağı sunacak olmasıdır. Karbonhidratlar (CHO)  insanlarda yorgunluğa neden olurlar. Besin alerjisi, irritabl bağırsak, astım, ruh hali dalgalanmaları, baş ağrısı, artrit, kas ağrıları ve tabii ki yorgunluk gibi birçok belirtinin yaygın bir nedenidir. En yaygın suçlular diyette tahıl, süt, maya ve toksinlerdir. Üst bağırsakta mikropların fermente edilmesi de alerjiye dönüşebilir. Diyette bulunan kimyasallar enzim sistemlerini inhibe eder ve metabolizmayı yavaşlatır – bu, ilaç katkıları ve gıda katkı maddeleri ile pestisit kalıntıları, hormon kalıntıları, antibiyotik kalıntıları vb. için geçerlidir. Denizdeki balıkların civa yüküne sahip olması beklenebilir. Katkı maddelerinden, renklendiricilerden, tatlandırıcılar vb. Kaçınınız, plastik sargılardan (özellikle ısıtılmışsa) sakınınız ve yiyecekleri mümkün olduğunca organik gıdalara dönüştürmeye çalışınız. Bu diyet, bu nedenle, protein, yağ ve bitkisel life dayanmaktadır. Ortak alerjenleri önler ve mümkün olduğunca kimyasal maddeler içermez. Yapmanız gereken Taş Devri ilkelerini taklit etmemiz gerektiğidir.

Taş Devri Diyetinde Tüketilen Yiyecekler

Tüm Etler, karaciğer, böbrek ve sakatat da iyidir. Yağlı et idealdir ve tadı harikadır!

Yumurta, tüm balıklar.

Salamura veya zeytinyağında konserve balık iyidir. Konserve karides, karides, midye, tarak vb.

Yeşil sebzeler, tüm salatalar ve ayçiçeği, zeytin, susam, üzüm çekirdeği, kenevir ve keten tohumu yağları.