• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Suyla Cildinize Gelen Güzellik

  • 1

Suyun tek başına bile pek çok mucizesi olduğu bilinmektedir. Vücudumuzun hem gıda hem de temizlik ihtiyacı olan su doğru bir şekilde kullanıldığında ekstra bir şey aramanıza dahi kalmayacak derecede yeterli olacaktır. Suyun cilde olan faydası olarak cildin temizlik ve hijyeni ilk sırada gelir Su olmadan ciltteki yağların kirlerin temizlenmesi mümkün değildir. Bu amaçla suyu gerek kişisel bakım ve temizliğimizde gerek makyajımızı yapmadan önce ve sonra kullanmaktayız. Su doğru bir şekilde cilde nüfus ettiğinde su tek başına ciltte tonik görevi dahi görmektedir. Suyun ciltle teması doğru bir şekilde yapıldığında cildimiz mükemmel bir şekilde temizlenecektir. Ayrıca cildimiz daha canlı bir görünüme kavuşacaktır.

Suyun Doğru Bir Şekilde Kullanın

Cildimizi suyla temizlerken cildin doğru şekilde kullanılması gerekmektedir. Özellikle yüzümüzü yıkarken yüzümüzde biriken toksinleri temizlemek için suyun yüzümüze doğru bir şekilde nüfus etmesi gerekir. Ancak bu şekilde gözeneklerimiz açılır ve yüzümüz gerçek anlamda temizlenir.

Yüzümüzü yıkarken ne sıcak ne soğuk su kullanmalıyız. Her ikisi de cildimize zarar verebilir. Yüzümüzü doğru bir şekilde yıkamak için ılık su tercih etmeliyiz. Dinlenmiş su da olabilir. Bu şekilde su cilde doğru bir şekilde nüfus eder ve cildimizdeki gözenekler açılarak cildimiz tertemiz olur. Cildimiz bu şekilde ılık ya da dinlenmiş su ile yıkarak cildimizde etkili bir görünüm elde edebiliriz.

Cildimizi Çok Sık Yıkamak Doğru mu?

Cildimizi düzenli olarak yıkayarak cildimizin hijyen ve temizliğini yapabiliriz. Cildimizin çok yıkanması ise doğru olmayabilir. Çünkü cildimizin yağa da ihtiyacı vardır. Cildimiz çok yıkandığında cilt için ihtiyaç duyulan yağ oranı tam olarak çok yıkama neticesinde tolere edilemeyebilir. Bu da cildimizin çok yıkama sonucu kurumasına neden olur. Bunun için belli oranda ve makul derecede cildimizin suyla temizliğini yapmalıyız.

Cildimiz için su dışında yardımcı malzeme olarak sabun da kullanabiliriz. Sabun olarak keçi sütü sabunu olabilir. Ya da her zaman kullanmaya alışık olduğunuz kaliteli sabun ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Yıkama sonrasında nemlendirici bir krem kullanarak cildinizin temizliğinde son aşamayı gerçekleştirebilirsiniz.