• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sülfatsız Şampuan Ve Saç Bakım Ürünleri

 • 1

Son zamanlarda sülfatlı saç bakım ürünlerinin saça zarar vermesi göz önünde tutulduğu için sülfatsız şampuan ve saç bakım ürünleri ön plana çıkıyor. Hatta sülfatsız ürünler trend haline gelerek en çok tercih edilenler arasına yerleşti.

Sülfat saçın temiz olmasına yardımcı oluyor. Fakat saçları yıpratması, özellikle de boyalı saçlarda daha çok yıpranma, boyanın akmasına neden olduğu için artık gözden düştü diyebiliriz.

Dikkatinizi çekmiş olması gerekiyor. Bebek şampuanlarında köpürme etkisi bulunmuyor. Bu şampuanların içerisinde SLS maddesi bulunmuyor ve bu sayede bebeklerin zarar görmemesini sağlıyorlar. Fakat yetişkin insanların kullandığı şampuanlar oldukça fazla köpürüyor. Ve SLS oranları oldukça yüksek. Bu nedenle saç derisine zarar veriyor.

SLS maddesinin oluşturduğu yan etkileri göz önünde bulundurursak daha organik ve sağlıklı şampuan ve saç bakım ürünleri tercih etmemizde fayda var.

Sülfat Ürünlerin Üzerinde Şu Şekilde İsimlendiriliyor

 • MLS
 • SLS ve Türevleri
 • SLES
 • ALS

İçeriğinde Sülfat Olmayan Şampuan Markaları

Saçlarınıza daha doğal bir bakım yapmak istiyorsanız belirli markalar istek üzerine sülfatsız şampuan ve saç bakım ürünleri üretiyor. Bu markalara göz atalım.

 1. OGX Boya Koruyucu Şampuan

Saç temizliği için üretilmiş fakat içeriğinde sülfat içermeyen bir ürün arıyorsanız OGX boya koruyucu şampuan kullanabilirsiniz. Boyalı saçlar için muhteşem bir diyebiliriz. Hindistan cevizinden elde edilen bu muhteşem ürünü belirli mağazalardan alarak deneyebilirsiniz.

 1. Avalon Organics

Organik ürün ünvanını taşıyan ve içeriğinde SLS bulunmayan şampuan greyfurt ve sardunya özlerine sahiptir. Sülfatsız şampuan arayışında olanların tercih etmesi gereken bir üründür.

 1. Mill Creek Botnicals Keratin Shampoo

İçeriğinde pareben ve sülfat ulunmayan bir saç şampuanıdır. Aynı zamanda saç kremi de mevcut bulunuyor. İkisini birlikte kullanarak doğal saç bakımı yapabilirsiniz.

 1. %100 Doğal Siveno

Sentetik ürünleri içeriğinde bulundurmayan ve köpürmeye yardımcı hiç bir katkısı bulunmayan üründür. Saç bakımında muhteşem bir seçenek olarak tercih edilen ürün sülfat içermez.

 1. L’oreal Elseve Sülfatsız

Bilindik bir marka olup sülfatsız ürün olması ile oldukça fazla tercih ediliyor. Saç bakımında doğallık isteyenler için muhteşem bir seçenek.