• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Su Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

  • 1

Zayıflamak isteyen herkes mutlaka değişik yöntemler deniyor. Su diyeti de bunlardan bir tanesi diyebiliriz. Peki, su diyeti nasıl yapılır? Su diyeti yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Su doğal ihtiyaçlarımızdan bir tanesi olup, aynı zamanda vücutta bulunan birçok hastalık içinde tedavi edici bir yöntemdir. Aynı zamanda zayıflamak isteyen her insan bol su tüketmelidir. Suyun kalorisi 0 (sıfır) olarak gözlenir. Vücutta sindirimi kolaylaştırır, metabolizmayı hızlandırır.

Su yaşam için oldukça önemli bir kaynak. Son zamanlarda oldukça trend bir diyet haline gelen su diyeti herkesin kolay bir şekilde yapabileceği diyet çeşidi. Şeker hastaları ve farklı hastalıklara sahip olan kişilerde bu diyet uygulaması sayesinde zayıflayabilir.

Su Diyeti Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda diyet yapmak isteyen herkesin dikkatini çeken bir tarif olmaya başladı. Aynı zamanda soğuk su diyeti olarak da biliniyor. Zayıflamak ve istenmeyen kilolarından kurtulmak isteyen herkesin tercihi haline gelen su diyeti, egzersiz gerekmeden kilo vermeye yardımcı bir formül diyebiliriz.

Su diyeti yapmak için günde tükettiğini sıvıyı hesaba katmadan, en az 2 litre su içmeniz gerekiyor. Fakat önemli bir kısmı nasıl yapıldığı oluyor. Bu 2 litre suyu 8 parçaya bölerek gün içinde tüketmeliyiz.

Bunun yanı sıra yemek oranını azaltmamız ve küçük egzersizler ile diyeti desteklememiz gerekir. Böylece daha hızlı bir şekilde kilo vermiş olursunuz.

Su Diyetinin Faydaları Ve Zararları

İlk önce diyet yapmak için bir sürü para harcamanıza gerek kalmayacak. Çeşme suyu, hazır su, arıtılmış su istediğinizi kullanarak bu diyeti yapabilirsiniz.

Aslen egzersiz ve yemek kısıtlaması gereksinimi duyulmamaktadır. Süreci hızlandırmak için tercih edilir.

Su diyeti sayesinde vücudunuzun en büyük gereksinimi olan suyu bünyenize almış oluyorsunuz. Böylece birçok hastalıktan korunuyor ve önlemiş oluyorsunuz.

Kötü yanı pek fazla gözlenmemektedir. Fakat bol miktarda su içeceğiniz için biraz karında şişlik olabilir. Diğer bir yandan tuvalete sık çıkacaksınızdır.

Bu yöntem sayesinde 20 kiloya yakın kilo vermiş kişiler mevcut. Sizde ısrarlı ve gayretli olursanız su diyeti sayesinde istenmeyen kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.