• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sperm Kalitesini Ve Sayısını Arttırıcı Besinler

Sperm Kalitesini Ve Sayısını Arttırıcı Besinler
  • 1

Sperm Kalitesini Ve Sayısını Arttırıcı BesinlerSPERM KALİTESİNİ VE SAYISINI ARTTIRICI BESİNLER
Hamile kalmak istyorsanız öncelikle sperm kalitesi sayısı  ve kalitesini arttırmanız gerekmektedir.Daha sağlıklı ve erken bir hamilelik böyle mümkün.Erkeklerin  çoğunda bu sorun yaşanmaktadır.Size tavsiye edeceğimiz besinlerle bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.
-Bitter çikolata başka bir deyişle siyah çikolata aminoasit içerdiğinden saperm sayısını 2katıan çıkaran bir besindir. Gün arası düzenli olarak siyah çikolata tüketmenizde fayda var.

-Seks ile ilgili hormonların üretimine yardımcı olan A vitamini bakımından zengin bir kaynak olan domates hormonların artması sperm sayısının artmasına bu da cinsellikten alınan zevki katlayacaktır. 2 hafta boyunca günde 1 domates tüketilmesinin basit ve etkili bir çözüm olacağı belirtilmektedir.
-Muzun içerisinde bulunan nadir bir enzim seks hormonlarını düzenler. Mutluluk hormonu olan serotenin değerini yükseltmektedir.Ayrıca B1, A ve C vitamini ihtiva ettiği için vücudun sperm üretmesini destekler.
-E ve B6 vitamini ile bol miktarda folik asit içeren avokado spermlerin yumurtaya nüfuz ederken daha güçlü olmasını sağlar.
-Kuşkonmaz sebzesi bolca  C vitamini içerir. C vitamini spermlerin oksitlenmesini engeller ve testislerdeki hücreleri korur. Ayrıca C vitamini serbest radikalleri engellediğinden vücudunuz hastalıklarla uğraşmak yerine sperm üretimine odaklanabilir.
-Sarımsak faydaları oldukça fazla bir besindir.Kan akışını hızlandırarak İçeriğindeki “allicin” maddesi cinsel organlara giden kan akış hızını ve sperm kalitesini arttırır.
– Ginsengin libidoyu, cinsel performansı ve testislere kan akışını desteklediği bilinmektedir. Sertleşme bozukluğu sorunu olan 45 erkek ile yapılan araştırmalarda, 16 hafta boyunca ginseng içeren beslenme sonucunda erkeklerin %60’ında sertleşme sorununun azaldığı gözlemlenmiştir.
-Cevizin içerisindeki arganin maddesi ve yağ asitleri  sperm üretimini desteklemenin yanı sıra hacmini ve şeklinide etkilemektedir.Ayrıca Omega-3 deposu olan bu yiyecek penise kan akışını da hızlandırır.


ETİKETLER