• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Siyah Noktaları Dert Etmeyin

  • 1

Özellikle ergenlik döneminde başlayarak ortaya çıkan siyah noktalar yüzün her bölgesinde meydana gelebilmektedir. Yüz bölgesinde birden fazla sayıda görülebilen siyah noktalar her ne kadar sıksanız da bitmiyor ve günden güne artıyor mu? Siyah noktaları yok etmek için özel olarak tasarlanmış olan kremler bu konuda sizlere fayda sağlayabilir. Ayrıca evde yüzünüze uygulayacağınız doğal maskeler de cildinizin ölü bakterilerden arınarak temizlenmesine yardımcı olmakta ve siyah noktaların azalmasına büyük katkı sağlamaktadır.

Siyah Noktalardan Kurtulma Yöntemleri

Evde uygulayacağınız doğal yöntemler ve doğal maskeler ile siyah noktalardan yüzünüzü arındırarak daha pürüzsüz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Limon ve bal karışımı siyah noktalardan kurtulma konusunda oldukça etkileyici bir karışım olarak bilinmekte. Limonu ortadan ikiye keserek üzerine 4 ya da 5 damla bal damlatın. Sonrasında bu karışımı siyah nokta olan bölgeye sürerek 5 dakika bekletin ve yıkayın. Farkı gözlerinizle görecek ve inanamayacaksınız. Bunun yanı sıra elma sirkesi ve karbonat karışımı da bu konuda oldukça iddialı. Bu karışımları her gün düzenli olarak uygulayarak cildinizi siyah noktalardan arındırabilir ve daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Siyah Noktalardan Korunma Yöntemleri

Siyah noktalar hiç beklemediğiniz bir anda aniden ortaya çıkabilmektedir. Siyah noktalardan korunmak ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız yüzünüzü düzenli olarak sabah ve akşam temizleme jeli ile temizlemeniz ve bakım yapmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra belirli aralıklar ile uygulayacağınız yüz maskeleri hem saha sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmakta hem de siyah noktaları tamamen ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır. Siyah noktalardan kurtulmak için onları sıkmak etkili bir yöntem değildir. Siyah noktaları sıkmak hem yüzünüzün kızarmasına yol açar hem de siyah noktanın tekrar etmemesi için bir etki sağlamaz.

Belirli dönem aralıkları ile yüzünüze yapacağınız buhar banyosu ile de gözeneklerin açılmasını sağlayabilir ve bu yöntem ile siyah noktaları çok daha rahat bir şekilde temizleyebilirsiniz. Yağlı yiyeceklerden uzak durmanız da sivilce ve siyah noktalardan korunmanız açısından oldukça faydalı olacaktır.