• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Siyah Noktalar İçin Maske Önerileri

  • 1

 

Siyah noktalar için maske önerileri

SİYAH NOKTALAR İÇİN MASKE ÖNERİLERİ

Siyah noktalar hemen hemen herkesin problemidir.Siyah noktalar cilt gözeneklerinin, ölü cilt hücreleri ve cildin ürettiği yağ ile dolması nedeniyle oluşur. Siyah noktaları çoğunlukla alın ve burun bölgesinde görülür ve bunun nedeni yüzün bu bölgelerinde yağ bezlerinin daha aktif çalışmasıdır. Ayrıca siyah noktalar sivilcenin ilk aşamasıdır. Siyah noktalar düzenli olarak temizlenmediğinde sivilceye neden olan bakteriler bu bölgede birikmeye başlar. Doğal yöntemlerle evde cilt bakımı yapmanız ve siyah noktalarınızdan kurtulmanız için aşağıdaki önerilerimizi uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Siyah noktaları temizleyen maskeler

Soyulabilen Siyah Nokta Maskesi

-süt

-toz jelatin

2 Yemek kaşığı süt içerisine iki yemek kaşığı toz jelatini ekleyin ve karıştırın.

Bu karışımı mikrodalga fırında (eğer mikrodalga fırınınız yoksa önceden 200 derecede ısıtılmış normal fırında) kıvam alıncaya kadar ısıtın.Şeffafa yakın bir renk aldığında maskeniz hazır demektir.

 Kil Maskesi

-toz kil

-elma sirkesi

Gereken kıvamı elde etmek için sirkeyi azar azar dökün. Karışımı yüzünüze sürdükten sonra 10-15 dakika bekleyin.Parmağınızla maskeye dokunduğunuzda kuru olması gerekiyor.Daha sonra ılık suyla maskeyi çıkabilirsiniz.

Yogurtlu Limon Suyu Maskesi

-bir limonun suyu

-bir kase yoğurt

Bir kâse yoğurda bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yayın ve 15 dakika bekleyin.Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak çıkarın. Limon suyu cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur.Yoğurt ise cildi besler, nemlendirir ve yağ miktarını dengeler. Bu maske haftada bir kez uygulanabilir.

 Yulaf Ve Yoğurtlu Maske

-3 yemek kaşığı yoğurt

-2 yemek kaşığı yulaf

Maskeyi hazırlamak için 3 yemek kaşığı yoğurdu 2 yemek kaşığı yulafla iyice karıştırın. Derinlemesine bir temizlik için karışıma 3-4 damla limon yağı veya yarım limonun suyunu ekleyebilirsiniz. Maskeyi yüzünüze sürüp 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Elma Sirkesi Maskesi

-elma sirkesi

-su

Su ile karıştırılmış elma sirkesini yüzünüze tonik yapar gibi uygulayın ve sonra su ile durulayın.

Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi, akneye yol açan mikropları öldürecektir.

Karbonatlı Siyah Nokta Maskesi

-karbonat

-su

Bir miktar karbonatı yoğun kıvama gelinceye kadar suyla karıştırın.Karışımı siyah noktaların en çok görüldüğü bölgelere parmak uçlarınızla sürdükten sonra kuruyana kadar bekleyin.Karbonat maskesi gözenekleri dolduran fazla yağı alır ve ölü cilt hücrelerini temizler.Haftada bir kere uygulanması tavsiye edilir. Sık sık kullanmak cildi kurutabilir.