• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Six Pack Çalışma Programı

  • 1

Günlük yaşantımızda spor hem vücut görünümü hem de sağlığımız açısından büyük önem taşımaktadır. Günümüzde en çok yapılan spor hareketlerinden biri de karın kası yani bir diğer adı ile six pack çalışma programıdır. Özellikle erkekler tarafından fit bir vücut görünümüne sahip olmak için tercih edilmekte olan six pack çalışması vücut geliştirme konusunda büyük etki sağlamaktadır.

Six pack çalışma programında kasların zorlanması gerekmekte ve yapılan hareketlerin sürekli olarak setler halinde hareketler tekrarlanması gerekmektedir. Six pack çalışmasında mekik, squat ve deadlift hareketleri kasların daha çok çalışmasına yardımcı olarak daha etkili sonuç almaya yardımcı olmaktadır. Six Pack çalışma programında genel olarak yapılmakta olan çalışmalar; arka ve ön kol – karın çalışması, karın ve göğüs çalışması, karın ve sırt çalışması, karın ve bacak çalışması şeklinde yapılmalıdır.

Six Pack Çalışma Aralığı Nasıl Olmalıdır?

Six Pack egzersizi kaslarınızın dinlenmesi ve sağlığınız açısından her gün yapılmamalıdır. Karın kaslarının yaklaşık olarak 2 gün dinlendirilmesinin ardından bu egzersize devam edilebilmektedir. Aksi durumda kaslar zarar görerek büyük sağlık sorunlarına sebebiyet verebilmektedir. Six Pack çalışma programında kaslar zaten epeyce zorlandığından dolayı düzenli ve aralıklı olarak bu programı uygulamak en doğru karar olacaktır. Az tekrar ile kaslar olabildiği kadar zorlanmalıdır.

Six Pack Nasıl Yapılır?

Vücut geliştirmek için yapılmakta olan six pack çalışması zaman ve sabır gerektiren bir çalışmadır. Six pack ile hem yağ yakarken hem de aynı anda kas yapabilir ve vücudunuzun şekil almasını sağlayabilirsiniz. Six pack yaparken tüm göbeğinizi çalıştırmaya özen göstermeniz gerekir. Karın kaslarınızı çalıştırabilmek için yapabileceğiniz en etkili ve en pratik egzersizlerden biri omurganızı desteklemek için göbeğinizi sıkı bir şekilde çalıştırmaktır. İtme ve çekme hareketleri içermekte olan yöntemler ile bunu kendiniz kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra bacak kaldırma hareketleri yaparak da alt karın kaslarınızın çalışmasına yardımcı olabilirsiniz. Dizlerinizi göğüslerinize kadar kaldırarak basit bir şekilde evde başka bir kişiden destek almadan egzersiz yapabilir ve karın kaslarınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz.


ETİKETLER