• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sivilcelere Pratik Çözümler

  • 1

Sivilce oluşumu özellikle ergenlik dönemindeki kişilerin en büyük problemi. Sivilceler yüzünüzde hem kötü bir görünüm oluşturmakta hem de bazen iz bırakabilmektedir. Sivilceleri sıkmak iz kalmasına sebebiyet verebileceğinden dolayı sivilceleri sıkmak yerine kendiliğinden geçmesini beklemek en sağlıklısıdır. Sivilcelerinizin kısa bir süre içerisinde kendiliğinden geçmesini istiyorsanız evde uygulayacağınız pratik yöntemler ile sivilcelerinizden 1 gün gibi kısa bir süre içerisinde kurtulmanız mümkün.

Yüzünüzde sivilce oluşumunu engellemek için olabildiğince az makyaj yapın ve cildinizin nefes almasına izin verin. Makyaj yaparken de cildinizin sağlığı açısından kaliteli makyaj malzemeleri kullanmaya özen gösterin. Genel olarak su bazlı kozmetik ürünleri sivilce oluşumu konusunda cildinize zarar vermemektedir.

Sivilcelerinizi Asla Sıkmayın

Sivilcelerinizin kötü bir görünümü olduğunu mu düşünüyorsunuz? Sivilcelerinizi sıkmak bunun için bir çözüm değil. Sivilcelerinizi sıkarak dağılmasına hatta iz kalmasına sebebiyet verirsiniz. Bu yüzden mümkün olduğunca sivilcelerinizi asla ellememeniz gerekir. Bol su tüketimi vücutta sivilce oluşumunu en aza düşürmektedir. Bunun yanı sıra beslenmenizde aşırı yağlı ve sivilce oluşumuna neden olabilecek yiyeceklerden uzak durun. Kuruyemiş, cips ve baharatlı gıdalar sivilce oluşumunu en çok tetikleyen gıdalar arasında yer almaktadır. A vitamini içeren yiyecekler sivilce oluşumunu önlemekte olan besinleri içermektedir.

Sivilceleri Kurutma Yöntemi

Evinizde uygulayacağınız birtakım bitkisel yollar ile sivilcelerinizi sıkmadan kurumasını sağlayabilirsiniz. Sivilce kurutma konusunda en etkili yöntemlerden biri de limondur. Limon leke giderici özelliği sayesinde hem sivilcenizi kurutmaya yardım etmekte hem de sonradan leke kalma durumunu ortadan kaldırmaktadır. Bunun yanı sıra yüzünüze gül suyu sürerek yüzünüzün arınmasını sağlayabilir ve sivilce oluşumunu azaltabilirsiniz.

Evde doğal yöntemleri ile sivilce kurutmanın en etkili yöntemlerinden biri de diş macunudur. Diş macununu sivilcenin üzerine uygulayın. Diş macunu iltihapların dışarı çıkmasını sağlayarak sivilcenin çok daha hızlı bir şekilde kurumasına yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra yumurta beyazı da sivilce kurutmaya yardımcı olmaktadır. Yumurta beyazı sivilcenin üzerine sürülür ve yaklaşık olarak 20 dakika ile 25 dakika arası bekletilir. Sonrasında durulanır. Bu yöntem sivilce kurutma konusunda en etkili yöntemlerden biridir.

 

 


ETİKETLER