• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sırtta Çıkan Sivilceler Nasıl Geçer?

  • 1

Sivilce hemen hemen herkesin mustarip olduğu konulardan bir tanesidir. Özellikle sırtta çıkan sivilceler tam bir baş belası. Sırtta çıkan sivilce için ne yapmalı? Sırttaki sivilceleri nasıl geçiririm?

Sivilce, özellikle ergenlik döneminde oldukça rahatsız edici bir problemdir. Sırtımızda çıkan sivilceler yatağa yattığımızda battığı gibi çoğu zamanda ağrı yaparak bizi rahatsız eder. Vücudumuzda ki sivilceler gibi sırtta ki sivilcede cilt gözeneklerinin tıkanması ve kendini dışarı atamaması sonucunda ortaya çıkıyor. Gelin birlikte bu sivilcelerden nasıl kurtuluruz bir göz atalım.

Sırtta Sivilcelere Ne İyi Gelir?

Sırtta ki çıkan sivilceler eğer çok ve şiş ise uzman bir kişiye başvurmak gerekebilir. Eğer geçebilir şekilde ise aşağıda belirttiğimiz kürleri ve tarifleri hazırlayarak sırtta oluşan sivilce yok edilebilir.

Elma Sirkesi

Yanlış duymadınız, elma sirkesi sırttaki sivilceleri ok edebileceği gibi tüm vücudunuzda ki sivilceler yok etmeye yardımcı olabilir. Elma sirkesi bakterileri yok etme ve oluşan akne ve sivilcelerin yok olmasına yardımcı bir sıvıdır. İltihaplanmalara karşıda baş edici özelliğe sahiptir.

Bir barda su içerisine 1 kaşık sirke ilave edin. Bu karşımı günlük sırtınıza masaj yaparak uygulayın. Böylece kısa sürede sivilcelerden kurtulmuş olacaksınız.

Çay Ağacı Yağı

Evde uygulanabilecek doğal yöntemlerden bir tanesi de çay ağacı yağı oluyor. Çay ağacı yağıda anti bakteriyel bir ürün olup sivilceleri yok etmede kullanılabilir.

Çay ağacı yağını; kulak çubuğunu batırarak sivilce olan yerlere uygulayın. 15 dakika sonra ılık bir duş alarak temizleyebilirsiniz. 2-3 günde bir uygulanabilir.

Zerdeçal

Sivilceleri yok etmeye yardımcı diğer bir doğal yöntemdir. Yine iltihaplanmalara ve bakterilere karşı iyi gelen bir yöntemdir.

Susam yağı ile 1-2 çay kaşığı zerdeçal macun kıvamına getirilerek sivilcelerin üzerine uygulanır.

Limon

Sivilce ve iltihaplanmalara karşı oldukça etkili bir yöntem olduğunu bilmeyen kalmadı. Limon içeriğinde yer alan doğal asit sayesinde bakteriler yok oluyor. Sırtta çıkan sivilcelere çözüm olarak önerilen maddelerden bir tanesidir.

Limonun suyunu veya dilimlenmiş limonları sırtta çıkan sivilcelerin üzerine sürerek kesin çözüm elde edebilirsiniz.