• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sıradışı ve Cesur 5 Saç Modeli

rihanna
  • 1

Sürekli aynı saç modellerini denemekten ve etrafta görmekten sıkıldıysanız sıradışı saç modellerini denemenin tam zamanı! İlginç, farklı ve denemek için cesaret isteyen bu saç modelleri kimliğinizi tamamen değiştirebilecek cinsten. Bazen aynaya baktığımda farklı bir “ben” görmek için saçlarımı hiç kestirmediğim kadar kısa kestirdiğim olur. (Bendeki cesaret buna yetiyor) Eğer siz de hayatınıza yenilik katmak, farklı olmak ve değişmek istiyorsanız sıradışı saç modellerine bir şans verin.

Ne dersiniz, değişimin zamanı geldi mi? Öyleyse bir an önce dünyaca ünlü modellerinde denediği bu farklı modellere göz atın!

1. Pompadour Stili

Emeli Sande“Next to Me” şarkısını çok sevdiğim ünlü sanatçı Emeli Sande’nin mükemmel şekilde taşıdığı pompadour saç modeli de oldukça cesur saç stillerinden bir tanesi. Elvis Presley’in saç modeli olarak ün kazanan pompadour stilini, öndeki saçlarınızı uzatıp geriye doğru kaldırıp şekillendirerek elde edebilirsiniz. Bir çok erkek ünlü sanatçının da kullandığı saç modellerinden bir tanesidir pompadour. Tarkan’ın da önceleri sıklıkla kullandığı bir modeldi.

2. Derin Çizgiler

çizgilerSaç yanlarında cesur çizgiler özellikle bir tarafı kazıtıp yaptırılıyor. Eğer tamamen kazıtmak korkutucu geliyorsa sizde yanlarda çok kısa saç bırakıp aralara bir kaç uzun ve derin çizgiler ekletebilirsiniz. Oldukça iddalı ve keskin bir saç moldeli olduğu aşikar. Sadece düz değil, dalgalı ve kıvırcık saç modellerinde ve tiplerinde de denenebilir. Biri üzerime özgüven bombası atsın!

3. Mohawk Modeli

mohawkRihanna’dan Pink’e, ülkemiz sanatçılarından Gökhan’ın (Athena) da bir zamanlar kullandığı çok iddalı bir saç modeli! Mohawk genellikle yanlar ya çok kısaltılarak ya da kazıtılarak sadece kafanın ortasında, önden enseye doğru bir saç bırakılmasıyla yapılıyor. Ancak mohawk için mutlaka yanları kısaltmak zorunda da değilsiniz. Mohawk saç modelinin o kadar farklı varyasyonları var ki! Mohawk diye aratıp fotoğraflara bakmanızı tavsiye ederiz. Bu cesur ve iddalı saç modeli sandığınızdan daha yaygın kullanılıyor.

4. Kazıtmak

kazıtmakÖzgürlüğün ve cesaretin sembolü gibidir kazınmış saç. Saçlarını kazıtan sayısız kadın ve erkek ünlü sanatçı var ve şüphesiz etkileyicilik düzeyi çok yüksek. Saçlarınızı kazıtarak hem model derdinden uzunca bir süre kurtulabilir hem de yıkama, kurutma ve tarama işlerini saniyeler içerisinde tamamlama fırsatı yakalayabilirsiniz. Özellikle bu değişikliği kaldıran bir yüz tipine sahipseniz sizi durduracak hiç bir neden yok!

5. Renklendirin!

renkli saçSıradışı saç modelleri listemizin son maddesinde farklılığı yakalamak için çok önemli bir ipucunda sıra: Saçlarınızı renklendirin! Gördüğünüz saç modelleri ne kadar sıradan ve normal olursa olsun, cesur ve farklı bir renklendirme sıradışı bir model yakalamak için yeterli olabiliyor. Dilerseniz bu farklı modeller ile cesur renklendirmeleri bir arada kullanarak eşsiz saç stilleri oluşturun!

Sınırlarınızı aşıp tarzınızı değiştirmek istiyorsanız, umarım biraz da olsa size ilham verebilmişizdir.