• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sir Ağda Lekesi Nasıl Geçer?

sir ağda lekesi
  • 1

sir ağda lekesiSİR AĞDA LEKESİ CİLTTE NASIL GEÇER?
Ağda lekesi , cildin hassas olması ve ağdanın yanlış kullanılmasından kaynaklanır.Ağda lekesi genellikle ağda sonrasında cildin üzerinde koyu kahverengi bir renk çıkartır.Vücudun her bölgesi bir değildir.Bunun için hassas bölgeler için özel ağdalar kullanılmaktadır. Sir ağdanın ciltte bıraktığı lekeler birkaç basit tarif ile kolayca çıkartılabilir.
Ballı limonlu karışım
Yarım tatlı kaşığı limon suyu
2 tatlı kaşığı bal
2 tatlı kaşığı bebek pudrası
Bütün malzemeleri bir kasenin içinde bir araya getirin ve karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı ağda lekelerinin bulunduğu bölgelere masaj yaparak yedirin. 20 dakika karışımı cildinizde beklettikten sonra bol su ile temizlenin. Haftada 2 kere tekrarladığınızda ağda nedeniyle oluşan lekelerin rengi açılacaktır.
Limonlu sirkeli karışım
1 tatlı kaşığı limon suyu
1 çay kaşığıelma sirkesi
1 tatlı kaşığıSu
Hazırlanışı : Limon suyu, elma sirkesi ve suyu bir kaba koyarak iyice karıştırın. Karışımı bir pamuğa dökerek ağda lekesi olan yerleri ovalayarak temizleyin. Yaklaşık 30 dakika kadar bekletip durulayın. Mümkünse güneşte durmayın ve 30 dakikanın sonunda bebek pudrası sürün.
Lavanta yağı ve denizsuyu karışımı
1 çay kaşığı lavanta yağı
Yeteri miktarda bebek yağı
Yeteri miktarda deniz tuzu
Malzemeleri bir kapta karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı banyo sırasında leke oluşan bölgelere sürün ve ovalayın.Tuz tanelerinin fazla iri olması halinde cildiniz tahriş olabilir.Haftada 2 kere uygulamanız yeterli olacaktır.
Hassas ciltlerde kullanılması sonucu tahriş ve yanma olursa bol suyla hemen duruluyoruz.


ETİKETLER