• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sıkı ve Genç Bir Cilt İçin Doğal Maske Tarifleri

cilt
  • 1

Özellikle kadınlar için sıkı ve genç bir cildin önemi çok büyük. Biz kadınlar her zaman sıkı ve güzel görünmeyi seviyoruz, formda olmak örneğin beni hem öz güven hem de mutluluk yönünden olumlu etkiliyor. Yaşlanmaya giriş evrelerinde, ciltte kırışıklıklar meydana geliyor. Bu kırışıklıklar kadınların psikolojisini sandığınızdan çok daha fazla etkileyebiliyor. Bu durum için geliştirilmiş olan doğal birçok çözüm var. Üstelik kırışıklığınız olmasa bile cilt sıkılaştırıcı etki, cildinizin solgun ve sarkmaya yatkın görüntüsünü ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

Uyarı: Aşağıda verilen sıkılaştırıcı maskelerde yer alan besinler cildinizde alerjiye neden olabilir. Kullanmadan önce bileğinize sürerek test ediniz. Beklenmeyen etki görüldüğünde kullanımı sonlandırınız.

1. Zerdeçal ve Salatalık Maskesi

Bir salatalığın yarısını blenderdan geçirin, Suyu iyice sıkılmış olan salatalığı küçük bir kaba alın ve üzerine bir iki tatlı kaşığı zerdeçal ekleyin. İyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze güzelce uygulayın. Bu maskeyi geceleri yatmadan önce uygulamanız daha iyi sonuç almanızı sağlayabilir. Maksimum 10-15 dakika kadar yüzünüzde tutmanız yeterli olacaktır. Ardından bol suyla durulayınız.

Zerdeçal cildinizde yanma ve tahriş yapmıyorsa haftada 1 uygulayabilirsiniz.

2. Avokado ve Bal Maskesi

Bir avokadonun yarısını kullanmanız gerekiyor. Kabuğundan ayırdığınız avokadoyu küçük bir kapta, kaşık yahut çatal yardımıyla iyice ezin. Ezilmiş olan avokadonun içine bir tatlı kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın. Bal ve avokadonun iyice karışmış olması çok önemli. Hazır olan karışımı yüzünüze uygulayabilirsiniz. Karışımı yüzünüzde 20 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Bu uygulamayı her hafta bir kere yapabilirsiniz.

Alakalı: Gözenek Sıkılaştırıcı Maskeler

3. Un ve Patates Suyu Maskesi

İlk olarak küçük bir kaba 5 çay kaşığı un ekleyin. Unu harç kıvamına getirecek kadar patates suyu ekleyin. Patatesi blenderdan geçirerek suyunu elde edebilirsiniz. Patates suyunu ve unu iyice karıştırın. Hamur kıvamına gelecektir zaten. Daha sonra elde ettiğiniz karışımı yüzünüze uygulayın. 10 dakika kadar yüzünüzde bekletin ve daha sonra yüzünüzü durulayın. Bu maskeyi iki haftada bir uygulayabilirsiniz.

Tarifini verdiğimiz maskeleri uygulamadan önce cildinizi bol suyla temizlemeniz, herhangi bir krem veya losyon bırakmamanız tavsiye olunur. Ayrıca, açık yara ve göz çevresine sürmeyiniz zararlı olabilir. Tüm güzellik ve bakım denemelerimizi elden geldiğince “güvenli” şekilde yapmak bize güzelliğimizin tadını çıkarmaya fırsat tanır.


ETİKETLER