• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sigara Bırakmanıza Yardımcı Besinler

Sigara Bırakmanıza Yardımcı Besinler
  • 1

Sigara Bırakmanıza Yardımcı BesinlerSİGARA BIRAKMANIZA YARDIMCI BESİNLER
Sigara insanların sağlığına zarar veren maddeler açısında ilk sıradadır.. Bu kötü alışkanlığı bırakmak gerçekten zor bunun için çoğu insan başka yöntemlere yöneliyor. Bilinen sigara bırakma teknikleri arasında nikotin sakızı hapı veya ilacı kullanmak, egzersiz veya meditasyon yapmak sadece bir kaçıdır.Bunlara başvurmak yerine doğal besinlerle sağlıklı bir şekilde sigarayı bırakabilirsiniz.Besinlerin sigaranın tadını değiştirip uzaklaştırdığı kanıtlanmıştır. Duke Üniversitesi’nden uzmanların yaptığı bir araştırmaya göre, et kafeinli süt ürünleri ve taze sebzeler gibi ürünlerin sigaranın tadını kötüleştirip insanları uzaklaştırdığı ispatlanmıştır.

Sigarayı bırakmanıza yardımcı  besinler

Domates 

Domates suyu ve sigara beyinde aynı bölgeyi uyardığı için sigarayı bıraktığınız ilk bir ay boyunca bir çay bardağı domates suyu içerek kendinizi rahatlatıp nikotin ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Süt ve süt ürünleri

Sigara içenlerin çoğu genelde süt içmezler.Çünkü süt sigara tadını kötüleştiriyor.Her canınız sigara istediğinde bir kase yoğurt veya bir bardak süt içip ardından sigara içtiğinizde tadı size kötü gelecek ve her hatırladığınızda sigaradan tiksineceksiniz.

Portakal ve greyfurt suyu
Sigara içenlerin vücudunda C vitamini yerine nikotinin doğal olmayan elementler yer almaktadır.Sigara içenler vücutlarındaki C vitaminini kaybederler.Sigarayı bırakmaya karar verdiyseniz bol bol c vitamini içeren portakal limon greyfurt sularını içmenizi tavsiye ediyoruz.

Kereviz
Uzmanlar sebzelerden bol bol yemenin nikotin bağlılığını (hiç alkol tüketilmemesi durumunda) azaltabileceğini iddia ediyorlar.Kabak patlıcan fasulye kereviz gibi yiyecekler sigaranın tadını etkiler.Kereviz saplarını yemek sigara nikotin isteğini azaltmaya yardımcı olur.


ETİKETLER