• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Şeytan Tırnağı Nasıl Geçer ?

  • 1

Şeytan Tırnağı : Kisaca tanimindan bahsetmek gerkirse El tırnaklarının yan taraflarında oluşan tırnak etlerine şeytan tırnağı denilmekte. Ellerimizin estetik açıdan güzel görünmesi ve olası enfeksiyon risklerine karşı tırnaklarınızın kenarında meydana gelen şeytan tırnaklarından yami o ufal etlerden kurtulmalısınız. Şeytan tırnağı günlük hayatta işlerimizi yaparken sürekli bir şeylere takılarak bulundugu kisiyi rahatsız eder.

Şeytan Tırnağı Nasıl Geçer ?

1- Sabah evden çıkmadan önce bir leğenin içine biraz ilik su ve bir kaşık zeytinyağı ekleyip bu suda ellerinizi yaklasik 20 dakika kadar bekletin. Tırnaklarınızın kenarındaki bulunan ve kuruyan şeytan tırnağı zeytinyağı ile yumuşayacak ve sizi günlük hayatınızda rahatsız etmemeye baslayacaktir.

2- Şeytan tırnaklarının oluşma nedeni kisaca  ellerin kuruması ve kuru kalmasidir.Bu nedenle her gün sabah ve akşam mutlaka ellerinizi yıkadıktan sonra kremleyin ve kremi ellerinize iyice yedirdiginizden emin olun.Ellerinizi kremlerken tırnak çevrenize özellikle yedirin bi seten tirnaginin sizi rahatsiz etmesini buyuk oranda azaltir.

3- Aktarlarda ve Cogu eczanelerde tırnaklar için özel olarak satılan bazi yağlar bulunmaktadir. Bunlar ile şeytan tırnaklarınızı ovabilirsiniz.Bu yaglarin size faydasini kisa surede gorebilirsiniz.

4- Bana daha hizli bir cozim lazim diyorsaniz yatmadan önce bolca vazelini tırnak etlerinize iyice yedirin. Elinize bir bez sararak yatın. Sabaha kadar şeytan tırnaklarınız yumuşacık olacak.

5- Düzenli olarak ellerinize manikür yaptırmanız şeytan tırnağı oluşumunu uzun sureler boyu engelleyecektir

6- Tırnaklarını ve tırnak etlerini yiyen bazi insanlarda şeytan tırnağı daha sık görülmekte.O yüzden yeme isteği geldiğinde sakız çiğneyerek bunun önüne geçilmelidir.

Şeytan Tırnağı Nasıl Kesilir ?

Şeytan tırnağını keserek onlardan tamamen kurtulabilirsiniz. Fakat enfeksiyon kapmamak için çok dikkatli olmalısınız yada uzmanlarca yapilmali.

  • Sabunlu ilik su ile tırnağınıza hijyen kazandırıp daha sonra temiz bir tırnak makası ile kesin.
  • Kestiğiniz bölgenin mikrop kapmaması için alkol sürün alkol yerine kolonya kullanabilirsiniz ve üzerini yara bandı yada sargı beziyle kapatın ve bir kac saat kapali kalsin.
  • E vitamini içeren veya antibiyotik iceten kremler ile kesilen bolgenin cok daha çabuk kapanmasını sağlamak sizin elinizde…

ETİKETLER