• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Seyahate Çıkarken Güzellik Tüyoları

  • 1

Seyahate çıkmak kadar, o süreç içerisinde yaşanabilecek her türlü olumsuzlukları göz önünde bulundurmak da büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple, seyahate çıkarken güzellik tüyolarımıza kulak verebilir ve çevrenizdeki tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Tatil ya da iş dolayısı ile yapacağınız her yolculuğun çevresel bir etkisi bulunacaktır. Güzelliğiniz ile olumlu ve etkili bir intiba bırakma gibi bir düşünceniz varsa bu yazımızın büyük faydaları olacaktır. Peki, seyahate çıkmadan önce güzellik ile ilgili olarak neler yapılabilir?

Konforlu Ve Rahat Bir Yolculuk

Uzun yolculuklarda konfor ve rahatlığın önemi herkes tarafından kabul edilen bir gerçektir. Bu sebeple, rahat kot pantolonları, elbiseler, spor ayakkabıları ve bol kazaklar tercih edebilirsiniz. Seyahat öncesi güzellik provaları arasında elbise kombinleriniz, cilt ve makyaj uyumunuz, tarz ve beklentileriniz birliktelik oluşturmalıdır. Bedensel rahatlık kadar zihinsel konforu da unutmamalısınız. Yanınıza kitap, dergi ve gazete alarak seyahatinizi anlamlı ve özel kılabilirsiniz. Zihinsel yorgunluktan kaçınmak ve ekstra bir enerjiye sahip olmak adına da uykunuzu almaya özen göstermeli ve planlamanızı doğru yapmalısınız.

Cilt Nemlendirmesinin Önemi

Cildinizin türüne göre cilt nemlendirici ürünlerden yararlanmanızı öneriyoruz. Uçak ya da otobüs yolculuklarında oluşabilecek değişken hava koşullarına karşı cildinizi korumaya özen gösterin. Makyaj ve elbise uyumunuzu da mahvedecek ve sizlerin motivasyonunuzu düşürecek cilt sorunlarının önüne geçmelisiniz. Yanınızda cilt bakım ürünü bulundurarak cildinizi taze ve canlı tutabilirsiniz. Seyahat ve güzellik söz konusu olduğunda cildin bakımı ve görünümü büyük bir gereksinim olarak kendisini göstermektedir.

Seyahat Makyajı Hakkında

Yolculukların hem iklim değişikleri, hem de ruhsal beklentiler kavşağı olması sebebiyle, sade ve doğal görünüme sahip makyajlara yönelmenizi öneriyoruz. Ten renginize uygun olabilecek nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Cildinizin nefes almasına dikkat etmeli ve gerekli noktalarda cilt bakım ürünlerinizi kullanmaktan kaçınmamalısınız. Dudak nemlendiricilerin, pembe tonlarına allıkların ve maskaraların seyahat makyajı olarak tercih edildiğini de eklememiz gerekiyor. Çevresel faktörleri göz önünde bulundurmalı ve hem makyaj, hem de elbise seçimlerinizin uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Son olarak, doğal ve sade bir seyahat makyajının ekstra göz kamaştırıcı etkisi bulunduğunu söyleyebiliriz.