• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sevdiğiniz Yiyeceklerle Diyet listesi

  • 1

Sağlıksız yaşam biçimi ve dengesiz beslenme neticesinde pek çoğumuzda az ya da çok kilo sorunu olabilmektedir. Gerek yaşam şartları gerekse sağlıklı beslenme konusundaki bilinçsizliğimiz farkında olmadan kilo almaya bizi itmektedir. Kilo vermede diyet programı ise pek çok kişinin bildiği ve kendi çapında uygulamaya çalıştığı bir yol olsa da bu konuda yapılan bilinçsizce atılımlar yüzünden daha fazla kilo almak da kaçınılmaz olmaktadır. Başlanılan diyetlerin bir çoğu da yarım kalmakta ve devam edilmediğinde verilen kilolar fazlasıyla geri alınmaktadır. Diyet listesini bozmanın en önemli nedenlerinden biri de severek tükettiğimiz besinlerden uzak durmak zorunda oluşumuzdur. Bu makalemizde size bu konuda yardımcı olacak bilgiler vermeye çalışacağız. Sevdiğiniz yiyeceklerde diyet listesi hazırlamanın püf noktalarını sizlere öğreterek severek kilo vermenin mutluluğunu öğreteceğiz.

Sevdiğiniz Yiyeceklerden Kopmadan Zayıflayın

Fit bir vücuda sahip olmak kişinin hayalinde cazip olsa da o vücuda kavuşmak için sevilen yiyeceklerden uzak durmak fikri canımızı haliyle sıkacaktır. Pek çok diyet programında belli standart diyet örnekleri sunulur. Şunlardan, bunlardan uzak durun, şu yiyeceklere yaklaşmayın gibi. Haliyle bu durum canımızı sıkar. Sevilen yiyeceklerle diyet listesi ise kişiye severek diyet programı uygulamanın hazzını verir. Bu konuda sizlere önemli tüyolarda bulunarak hem sağlıklı şekilde beslenmenin hem de sağlıklı beslenme neticesinde sevdiğiniz yiyeceklerden de kopmayarak etkili şekilde zayıflamanın püf noktalarını sizlerle paylaşacağız.

Sevilen Yiyeceklerden Vazgeçmeyerek Sağlıklı Beslenme Yolları

Etkili ve hoşa giden bir diyet programı için sevilen yiyeceklerde vazgeçmeyerek sağlıklı beslenme yolları olarak size şunları söyleyebiliriz;

  • Her çeşit yiyecekten beslenmeye çalışın ama az ve öz yiyerek abartıya kaçmadan beslenin.
  • Yağı kesmeden size faydalı olan yağları tüketin. Örneğin zeytinyağı, avokado, tohumlar, yağlı balıklar gibi bu tip yağlar omega 3 yağ asitleri açısından zengin olduğu için bu tip yağlarla beslenmek oldukça faydalıdır.
  • Hayvansal proteinler daha az, sebze proteinlerini daha çok tüketin.
  • Sağlıksız beslenmenin temel noktasında şeker bulunmaktadır. Şekeri tamamen bırakamasanız da azaltmanız yararınıza olacaktır.
  • Aşırı tuzdan mutlak kaçının. Hipertansiyon gibi hastalıkların başında fazla tuz tüketimi gelmektedir.
  • Suyu bol için. Sağlıklı yaşam felsefesinde suyun önemi oldukça büyüktür.
  • Çiğ sebze ve meyve tüketin.