• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sağlıklı Vücut İçin 4 Önemli Tavsiye

  • 1

Sağlık hayatımızda ve hatta yeryüzünde en önemli şeydir. Grip olduğumuzda ve ya halsizlik yaşadığımızda bile hemen sağlıklı günlerimizi özleriz. Hatta kendimize, bundan sonra daha sağlıklı yaşam sürmenin sözlerin veririz. Ama yine de sağlıksız bazı davranışlarımızı hayatımızdan çıkarmakta zorluk yaşarız. Ancak sizlerle paylaşacağımız bu tavsiyeleri hayatınıza uygulamayı başarırsanız hem daha dinç hem daha sağlıklı ve dinamik olduğunuzu kısa sürede gözlemleyeceksiniz.

Hafif ve Sağlıklı Kahvaltı:

Kahvaltı günün en önemli öğünü olduğu için, asla aksatılmamalı ve mutlaka faydalı gıdalarla beslenmeliyiz. Kahvaltıda ağır, mide ve bağırsakları zorlayacak, şişkinlik oluşturacak, halsizlik verecek gıdalardan kesinlikle uzak durmalıyız. Aşırı yağlı kızartmalar, hamur işleri, işlenmiş et ürünleri ve sağlıksız atıştırmalıklarla bu öğünü geçirdiğimiz zaman sağlık problemlerimizin oluşmasına davetiye çıkarmış oluruz. Sağlık için faydalı az haşlanmış sebzeler, bal, süt, yumurta gibi sağlıklı besinlerden oluşan bir kahvaltı sağlıklı bir bünye için gereklidir.

Hazır Gıdalardan Uzak Durmak:

Hazır gıdalar hayatımıza son 2yüzyılda girdi. Girdiği zamandan beri de hayatımıza tehlike oluşturduğu tespit edilmiş bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle katkı maddesi ve koruyucu madde içeren gıdalardan uzak durmak gerekmektedir. Sağlığı tehdit eden ve hastalıklara davetiye çıkaran katkı maddeleri vücut dengesini bozmaktadır. Ambalajlı ürün alırken mutlaka içeriğini okumalı ve sağlıksız olanlardan uzak durmalıyız.

Bir Evde Olmazsa Olmaz 3 Şey: Zeytinyağı, Sarımsak, Sirke

Zeytinyağının faydaları anlatmakla bitmez; kolesterolü dengeler, kanserden korur, damarları temizler, kan şekerini dengeler.

Sarımsak ise, doğal antibiyotiktir, alerjik oluşumları engeller, bağışıklık sistemini güçlendirir, enfeksiyonlara en etkili yiyecektir. İdrar yolunun temizlenmesini sağlar.

Sirke de, evdeki bakterilerin yok edilmesinde daha etkili bir yöntem yoktur. İçerisinde bulunan mineraller vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. Sedef hastalığının tedavisinde kullanılır. Cilt temizliğinde derinlemesine temizlik ve canlılık sağlar.

Hurma Tüketimini Çoğaltmak:

Hurma çok faydalı bir meyvedir. Günlük hurma tüketen insanların kansere yakalanma riskinin en az olduğu yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Doğum sırasında ağrıların azalmasını ve doğumun kolaylaşmasını sağlar, vücudun şeker ihtiyacını giderir, bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar, vücut direncini artırarak sağlıklı bir bünyeye sahip olmanızı sağlar.