• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sağlıklı Saçlara Sahip Olmanın Sırları

  • 1

Saçlar özellikle bayanlar için görsel anlamda büyük önem taşımaktadır. Saçlara yapılan her değişik model farklı bir görünüm sağlamakta ve bayanların dış görünümünü büyük ölçüde etkilemektedir. Bir bayanın saçları ne kadar sağlıklı ve ne kadar bakımlı olursa o bayanın kendine olan özgüveni artar. Sağlıklı saçlara sahip olmak aslında o kadar zor değil. Saç bakımı için kuaföre gitmenize gerek yok. Evinizde uygulayacağınız küçük bakımlar ile saçlarınızı göz alıcı güzelliğe kavuşturabilirsiniz.

Saçlarınıza vereceğiniz farklı modeller ile değişik görünümlere sahip olabilirsiniz. Bayanlar her zaman saçları ile ön plana çıkmayı severler. Bu sebepten dolayı sağlıklı ve bakımlı saçlar her bayanın vazgeçilmezidir. Sağlıklı saçlara sahip olmanın en büyük sırrı doğallıktan geçmektedir. Saçlarınıza uygulayacağınız doğal şampuanlar saçlarınızı kimyasallardan korumaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca saç şekillendirirken kullanılan makineler saçın yanmasına sebebiyet verebilmektedir.

Saçlarınıza Isı Kullanmadan Şekil Verin

Her zaman farklılık yaratmak ve şık bir görünüme sahip olmak isteyen kadınlar saç modelleri ile değişik tarzlara imza atmaktadır. Ancak saç şekillendirirken kullanılmakta olan ısılar saça ciddi zararlar vererek saçların yıpranmasına ve dökülmesine yol açabilmektedir. Saçlarınıza hiçbir ısı uygulamadan da evde saçlarınıza değişik modeller verebilirsiniz. Günlük olarak uygulayacağınız pratik saç modelleri ile ısı kullanmadan saç bakım ürünleri ile saçlarınızı şekillendirebilirsiniz.

Saçlarınızı hafif nemli bir şekilde bırakarak köpük yardımı ile saçlarınıza şekil vermeniz mümkün. Saçların ısı kullanılarak şekillendirilmesi saçlara ciddi zararlar vermekte ve saçların kuruyarak yıpranmasına yol açmaktadır. Hangi bayan saçlarını riske atmak ister ki?

Evde Bukle Yapımı

Saçlarınızı dalgalı olarak şekillendirebilmek için kuaföre gitmenize ya da saçlarınıza ısı uygulayarak zarar vermenize gerek yok. Saçlarınıza zarar vermeden evde kendiniz de bukle yaparak değişik saç modelleri elde edebilirsiniz. Saçlarınızı nemlendirerek birkaç toka yardımı ile saçlarınıza istediğiniz kalınlıkta doğal bukleler yapmanız mümkün.

Evde ısı kullanmadan yapmış olduğunuz bukleler ısı makinelerine oranla çok daha uzun bir sürede şekil almaktadır ancak çok daha doğal ve sağlıklı bir saç görünümüne sahip olmanıza yardımcı olacaktır.