• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sağlıklı Saçlar İle Işıldamaya Hazır Olun

  • 1

Bayan ya da erkek fark etmeksizin saç görünüm açısından büyük önem taşımaktadır. Saçların sağlıklı ve bakımlı olması dış görünümü büyük ölçüde etkilemektedir. Sağlıklı saçlara sahip olmak için servet harcamanıza gerek yok. Evde uygulayacağınız doğal bakım yöntemleri ve saç maskeleri ile saçlarınızın sağlıkla ışıldamasını sağlayabilir ve göz alıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Saç bakımında doğal şampuan kullanımı büyük etki göstermektedir. Şampuan içeriğinde yer almakta olan kimyasallar ne kadar az olur ise saçlar da o kadar az zarar görmekte ve yıpranması da engellenmektedir. Daha güçlü saçlara sahip olabilmek için saç bakım uygulamasının düzenli ve aksatılmadan yapılması gerekmektedir.

Doğal Saç Bakım Uygulaması

Evde uygulayacağınız doğal saç bakım maskeleri ve doğal şampuanlar saçlarınızın sağlıklı ve güçlü olmasına yardımcı olurken aynı zamanda kepek oluşumunu da ortadan kaldırmaktadır. Her cilt tipine uyum sağlamakta olan doğal şampuanlar saç derisinde meydana gelmekte olan yaraların iyileşmesine de yardımcı olmakta ve yağlı görünüm oluşmasını engelleyerek saçları dengede tutmaktadır.

Evde doğal saç bakım uygulaması yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli detay ise bakım ürünlerinin düzenli olarak aksatılmadan kullanılması ve başka maddeler ile karıştırılmadan kullanılmasıdır. Daha kısa sürede daha etkili bir sonuç almak istiyorsanız doğal bakım ürünlerini başka ürünler ile karıştırmadan tek başına uygulamanız gerekir.

Saç Şekillendirmesinde Isı Uygulamasına Dikkat

Saçlar kolay bir şekilde kırılabilen hassas bir yapıya sahiptir. Evde uygulayacağınız saç bakım kremleri ile saç kırılmalarını ortadan kaldırabilir ve saçlarınızın daha yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz. Saçlara şekil verirken uygulanan ısı da saçlara büyük oranda zarar vermekte ve saçların yıpranarak kırılmasına ve dökülmesine yol açmaktadır. Bu sebepten dolayı mümkün olduğunca doğal uygulamalar ile saçlarınızı şekillendirmeye özen göstermeniz gerekir.

Saçlarınıza hiçbir ısı uygulaması kullanmadan da evde saçlarınıza değişik modeller verebilirsiniz. Örneğin; evde bigudi yardımı ile doğal ve kalıcı bukleler oluşturarak göz alıcı bir görünüme sahip olmanız mümkün. Saç spreyleri yardımı ile de saçlarınızın kabarmasını ve şeklinin daha uzun süre kalıcı kalmasını sağlayabilirsiniz.