• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

  • 1

Kilo problemi çağımızın en sık yaşanan sorunlarından birisidir. Yanlış beslenme biçimi, hareketsiz yaşam şekli ve daha pek çok etken kilo almamız sağlayan etkenlerdendir. Bu anlamda kilo verme için zayıflama reçeteleri kişinin imdadına koştuğu düşünülse de bu konuda yapılan yanlış diyetler zayıflamaktan çok daha çok kilo alımını sağlamaktadır. Bilinçsiz diyet programları kişiye ilk zamanlar kilo vermesi konusunda yardımcı olsa da verilen kiloların fazlasıyla geri alınmasını sağlamaktadır.

İnce ve fit bir vücuda sahip olmak için şok diyet programları adı altında sizi bilinçsizce diyet uygulamanızı sağlayan diyet listelerini bir kenara itin. Bunun yerine sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi saplayacak şekilde sağlıklı kilo verme yöntemleri ile uzun vadede ama kalıcı bir şekilde kilolarınıza veda edin.

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Neler Yapılabilir?

Aldığınız kiloları sağlıklı bir şekilde geri vermek için uygulayabileceğiniz sağlıklı kilo verme formülleri olarak şunları söyleyebiliriz;

  • Sağlıklı kilo vermek için öncelikle şok diyetleri unutun. Bunun yerine uzun vadede ama kalıcı olarak kilo verdiren yöntemleri uygulayın.
  • Sağlıklı kilo vermek için öncelikle beslenme şeklini değiştirin. Sağlıksız bütün yiyecekleri bir kenara itin. Bunlar yerine taze sebze meyve, omega 3 ve omega 6 , kalsiyum açısından zengin yiyecekler olarak süt ve süt ürünleri gibi besinleri tüketin.
  • Suyu hayatınız her anında kullanın. Sık su tüketimi metabolizmayı hızlandırarak sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır.
  • Stresi hayatınızdan çıkarın. Fazla stres kilo alımına neden olabilir.
  • Uyku kalitenizi düzene sokun ve kaliteli ve yeterli bir uyku uyuyun.

Hareketsiz Yaşam Biçiminden Sıyrılın

Sağlıklı bir beden yapısına sahip olmak için sağlıklı zayıflama formülleri içinde hareketli yaşam tarzı da önemli yer tutmaktadır. Yapılan araştırmalar hareketsiz yaşam biçimini yoğun olarak yaşayan kişilerde kilo sorunun daha çok olduğunu kanıtlamaktadır. Bu bakımdan gece geç saatlere kadar televizyon karşısında atıştırmaktan, gün boyu hareketsiz kalmaktan sakının. Çalışıyorsanız işiniz oturaraksa işe gidip gelirken araç kullanmak yerine yürümeyi tercih edin. Spor yapın. Sevdiğinizi ve zevk aldığınız spor dalı ile uğraşın. Her gün düzenli olarak yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin.