• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sağlıklı Dişler İle Gülümseyin

  • 1

Kim bembeyaz ve sağlıklı dişlere sahip olmak istemez ki? Dişlerin düzenli olarak fırçalanması en önemli kişisel bakımlardan biri olarak bilinse de toplum açısından da diş bakımı büyük önem taşımaktadır. Dişlerin bakımı düzenli olarak yapılmadığı zaman hem kötü bir nefes kokusu ve sararmış dişler ile karşı karşıya kalmanız kaçınılmaz olacak hem de diş ağrılarına sebep olan çeşitli sağlık problemlerinin ortaya çıkması ve dişlerinizi erken yaşta kaybetmeniz kaçınılmaz olacaktır. Sağlıklı ve bembeyaz dişler ile gülüşünüzün ön plana çıkmasını istiyorsanız dişlerinizi düzenli olarak fırçalamayı ihmal etmeyin ve düzenli aralıklar ile diş hekimine muayene olun.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Dişlerimiz her ne kadar bakımlı olsak da çay, kahve ve sigara gibi bazı tüketmiş olduğumuz gıdalardan dolayı sararmakta ve kötü bir görünüme sebebiyet vermektedir. Dişlerinizi beyazlatmak için uzman bir hekimden yardım alabileceğiniz gibi evde uygulayabileceğiniz birkaç doğal yöntem ile de dişlerinizin dakikalar içerisinde bembeyaz olmasını sağlayabilirsiniz. Karbonat diş beyazlatma konusunda en etkili yöntemler arasında yer almaktadır. Karbonat, limon ve zeytinyağı karışımını diş fırçası yardımı ile dişlerinize sürün. Birkaç dakika bekledikten sonra ağzınızı iyice çalkalayın ve dişlerinizi fırçalayın. Çıkan sonuç karşısında gözlerinize inanamayacaksınız. Bunun yanı sıra çilek ve muz kabuğu da diş beyazlatmak için etkili yöntemler arasında yar alıyor. Ağız bakım suları da daha ferah bir nefese ve sağlıklı dişlere sahip olmak için en çok kullanılmakta olan ağız bakım ürünleri arasında yer almakta.

Evde Diş Beyazlatırken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

Evde doğal yöntemler ile dişleri beyazlatırken bazen istenmeden dişe ve diş etine zarar verilebilmektedir. Limon ve karbonat gibi diş beyazlatmak için kullanılmakta olan maddelerin fazla kullanımı diş etlerini aşındırarak zarar vermektedir. Bu sebepten dolayı limon ve karbonatın direk olarak ve sık bir şekilde uygulanmaması gerekir. Bazı kişilerin diş yapısı sarı bir görünüme sahip olduğundan dolayı beyazlatma yöntemleri etki göstermeyebilir. Bu gibi durumlarda dişleri ve diş etini zorlamak ağız sağlığınız açısından yanlış bir davranış olacaktır.