• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Saçlarınızı Ne Kadar Koruyorsunuz

  • 1

Saç hem bayan hem de erkeklerde dış görünümü büyük oranda etkilemektedir. Saç kesimi, saç rengi ve saç modeli kişiyi büyük oranda değişime uğratmakta ve dış görünümde büyük farklar yaratarak tarzınızı ortaya koymanıza yardımcı olmaktadır. Bu sebeple saçların bakımlı ve güzel olması büyük önem taşımaktadır. Bakımlı ve güzel saçlar için öncelikle sağlıklı saçlara sahip olmanız ve saçlarınızın bakımını düzenli olarak uygulamanız gerekir. Günümüzde pek çok kişi saçlarında değişiklik yaparken aslında saçlarına zarar vermektedir. Değişik saç modelleri için kullanılan maşa, düzleştirici ve saç kurutma makinesi gibi yoğun ısı veren cihazlar saçların yanmasına yol açarak zamanla saçlarda yıpranmalara ve dökülmelere yol açabilmektedir. Bu nedenle saçlarınıza mümkün olduğunca doğal yöntemleri kullanarak şekil vermeniz ve saçlarınızı ısıdan korumanız saç sağlığınız için büyük fayda sağlayacaktır.

Saçlarınızı Koparak Dökülmelere Karşı Koruyun

Saçlarınızın sağlıklı olmasını istiyorsanız ve saç tellerinizin koparak dökülmesinin önüne geçmek istiyorsanız saçlarınıza doğal saç bakım maskeleri uygulayabilirsiniz. Evde uygulayacağınız doğal saç bakım maskeleri saçlarınızın güçlü olmasına ve daha hızlı bir şekilde uzayarak daha gür bir görünüme sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Daha sağlıklı ve güçlü saçlar için saç bakımınızı düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra saçlarınızı tararken de saçların kolay taranması koparak dökülmelerin büyük oranda önüne geçmektedir. Saçlarınızın daha kolay taranması için saçlarınıza saç kremi uygulayarak hem saçlarınızın daha kolay taranmasını sağlayabilir hem de daha yumuşak saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç Bakım Kremlerinin Faydaları

Saç bakım kremleri saçların daha kolay açılması ve daha yumuşak olması açısından oldukça faydalıdır. Ayrıca saç bakım kremleri ile saçlarınızı besleyerek saçların daha hızlı uzamasını sağlayabilir ve saçların daha parlak ve daha güçlü görünmesini basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Piyasada pek çok saç bakım kremi bulunmaktadır ve bu saç kremlerinin her biri farklı içeriklere sahiptir. Bazı saç kremleri ıslak saça uygulanırken bazıları ise kuru saça uygulanmaktadır. Saç bakım kremlerini saç derinize masaj yaparak uygulamanız tavsiye edilmektedir. Böylece saçlarınıza kökten uca bakım sağlayabilirsiniz.