• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Saçların Kabarmaması İçin Püf Noktalar

  • 1

Genelde kıvırcık ve kabarık saç yapısına sahip olanların sık karşılaştığı bir durumdur. Saç kabarması insanın moralini bozan saç stilleri arasında yer alıyor. Peki, kabarık saçı nasıl düzeltiriz? Kabarık saçlara ne yapmalı? Kabarık saç nasıl indirilir?

Saçların daha bakımlı, parlak ve gösterişli olması için birden fazla bakım ürünü kullanıyoruz. Fakat hava koşulları her yönde saçı bozmayı ve kabartmayı başarıyor. Kabarık saça sahip olanlar özellikle rüzgârlı havalarda daha dikkatli davranmalılar. Hatta saçım kabarık diye saçını bir türlü açmak istemeyenlerimiz bile vardır. Peki, kabarık saçlarla nasıl baş edebiliriz?

Saçın Kabarmasını Önleme Yöntemleri

  • Saçlarımızı dolaştığı için günlük olarak tarama gereksinimi duyarız. Kabarık saça sahip olanlar için saç taraması biraz zor olabilir bu nedenle saçımızı tarayacağımız tarağın ıslak olması sizin işinizi kolaylaştırabilir. Aksi taktirde saçınız elektriklenerek daha çok kabarmasına neden olacaktır.
  • Saçın kabarmasını önleyen ve nem kazandıran maskeler var. Haftada bir saçınızı nemlendirmek için maske yapabilirsiniz. Böylece saçınız daha az elektriklenecektir.
  • Gün içinde hava koşulları nedeni ile ya da hareketlilikten dolayı saçlarınız kabarabilir. Bunu ortadan kaldırabilmek adına çantanızda saç serumu Böylece tuvalette veya uygun bir yerde saçlarınıza uygulayarak saçınızın kabarıklığını tekrar indirmiş olacaksınız.

  • Saç kurutma makinelerini hemen hemen hepimiz kullanıyoruz. Fakat saç kurutma makineleri saçın kurumasına neden olur. Böylece nem dengesi bozulan saç kabarmaya başlar. Eğer herhangi bir hastalığınız yoksa bırakın saçınız kendi kurusun.
  • Genellikle nevresim alırken pamuklu olmasına dikkat ederiz. Bununda saçların kabarmasına neden olduğunu biliyor muydunuz? Kullanacağınız yastık kılıfı saçın elektriklenmesine neden olarak kabarmaya yol açar. Aynı zamanda saçın nemini emerek saçı kurutur. Eğer nevresiminiz pamuklu ise üzerine bir örtü veya şal örterek uyuyabilirsiniz. Fakat ipek yastık en sağlıklısı olacaktır.
  • Bu maddeleri uyguladınız. Fakat saçlarınız hala kabarıyor ve inatçı bir saça sahipsiniz. Bu durumda dışarı çıkarken veya evde saçınızı at kuyruğu şeklinde bağlayabilirsiniz. Sonrasında nemlendirici sprey yardımı ile saçlarınızı sabitleyin.

Saçların nemli olması saçın kabarmasını önleyen en büyük adımdır.