• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Saçların Daha Hızlı Uzaması İçin Yöntemler

  • 1

Kadınlar hayatlarının belli dönemlerinde gerçekten uzun ve tatlı bir şekilde büyüyeceği umuduyla saçlarına daha iyi bakmaktadır.  Saç uzamasını hızlandırdığına inanılan bol su içmek ve vitamin takviyeleri almak dışında bir ok yeni yöntem geliştirilmiş durumda, bunlardan birincisi; Son zamanlarda yabancı bloggerların da önerdiği bir yöntem olan Vicks VapoRub, evet yanlış okumuyorsunuz. Bu topikal jel, burunda tıkanıklık ya da kötü bir öksürük için üretilmiştir, ancak binlerce YouTuber’e göre, saç köklerini de uyarır, böylece büyümeye yol açar. Ayrıca, daha fazla stimülasyonu teşvik etmek için uyguladıktan sonra kafa derisine masaj yapmanızı öneririz. Uzmanlar henüz bu yöntemi onaylamadılar, ancak sonuçların yasal olduğu söyleniyor.

Saç Uzatmada İnversiyon Yöntemi

Temel olarak, bu “başınızı belli bir süre baş aşağı pozisyonda tutmak” anlamına gelir ve saç büyümesini teşvik ettiği kanıtlanmıştır. Günde birkaç kez kendinizi bu şekilde konumlandırmak başa doğru kan akışını teşvik edecek ve bu da saç folikülünün maksimum büyüme potansiyeline ulaşmasına yardımcı olacaktır. Buna ek olarak uygulanan diğer yöntem ise; saçlarınızın yüzünüze yakın sınır noktalarını traş etmek. Birçok güzellik vlogerine göre, bu yöntem, ince telli saçlar söz konusu ise, onların daha güçlü bir şekilde uzamasını sağlıyor. Saçlarınız için sağlıklı bir ortam yaratmak için zaman alıcı, ancak sonuçta etkili bir yoldur.

Duş Başlığı ile Uyumak Saç Büyümesini Hızlandırıyor!

Eğer kuaför salonunda derin bir bakım ya da boyama işlemleriyle karşılaştıysanız, yeni yıkanmış saç telleri üzerindeki ısının faydaları konusunda hali hazırda bilgi sahibisinizdir. Ancak, bir profesyonelle randevuya vaktiniz yok ise, saç tellerinizdeki ısıyı yakalamak için duş başlığı ile uyumak yeterli. Sabah, bu sizi daha hızlı büyüyebilen daha güçlü saç tellerine kavuşturacaktır. Saçların daha hızlı uzaması için ürün takviyesi kullanmak isterseniz, anti-fungal kremler tercih etmelisiniz, aktif bileşen olarak nitrat mutlaka bulunmalı. Nitrat, saç foliküllerini uyararak daha hızlı bir oranda büyüyebilmeleri için etkili bir maddedir.  Çoğu kadın bu tarz kremleri bir yağ ile karıştırarak yatmadan önce gece tedavisi olarak kullanmayı tercih ediyor.