• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Saçlar İçin Ev Yapımı Doğal Maskeler

  • 1

Bazen en iyi saç bakım maskeleri güzellik merkezlerinde değil, evimizin kilerindedir. New York’ta Oscar Blandi Salon’da renk uzmanı olan Kyle White, “Evde doğal saç maskeleri uygulamak saç tedavisi için en bariz faydası finansal rahatlamadır ancak diğer faydaları kendi özel ihtiyaçlarınız için tedavileri kişiselleştirme becerisidir” diyor. “Özel bir yağınız varsa, kokusu veya benzersiz faydaları için tercih edebilir ve daha çok kullanabilirsiniz, ya da belirli bileşenlere karşı alerjiniz varsa, onlardan sakınabilirsiniz.”

Saç Rengini Zenginleştirmek İçin Doğal Yöntemler

Esmerler, bir Kool-Aid ya da kahve ile durulama ya da bir pirinç lapası maskesi yapabilirler. Kızıl saçlılar, parlaklık eklemek için bir kaynatılmış kızılcık suyu ile durulama yapabilirler. Sarışınlar, bir bardak şampanya ile saçlarını tarayarak altın tonlarını zenginleştirebilir. Şampanya rengi, karbonasyona hacim ve parlaklık verirken herhangi bir altın rengi öne çıkaracak. Sarı saçlarda kızıllaşma ile mücadele etmek için, portakal rengini nötralize etmek için şampuanınızda bir damla mor gıda boyası kullanın.

Saç Parlatıcı Maske

Daha güçlü, daha parlak saçlar için bu maskeyi deneyin. Herhangi bir saç maskesinde en önemli iki bileşen protein ve nemdir, bu nedenle nem için hindistancevizi yağı, protein için ise yumurta akını kullanıyoruz. İki avuç Hindistan cevizi yağı ile yumurta akını bir kâsede karıştırın ve mikrodalgada 30 saniye ısıtın. Nemli saça en az 15 dakika uygulayın ve sonra şampuanlayın ve parlamanın tadını çıkarın.

Saç Tellerini Kalınlaştıran Maske

Kabak, potasyumla dolu olduğundan, saçların yeniden büyümesini teşvik etmek için mükemmel bir kaynaktır. Aynı zamanda kafa derisi için mükemmel olan A vitamini açısından da zengindir.

Kabaklı Saç Bakım Kremi

  • 2 bardak kabak (doğranmış ve pişmiş)
  • 1 y.k. hindistan cevizi yağı
  • 1 y.k. bal
  • 1 y.k. yoğurt

Yapılışı:

Bir mutfak robotu veya karıştırıcıda, kabak ve yoğurdu püre haline getirin. Daha sonra, karışımın pürüzsüz olmasını sağlamak için hindistan cevizi yağını ve balını ekleyin. Karışımı nemli saça uygulayın. Saçınızı bir bone ile kapatıp on beş dakika bekletin. Günlük şampuanınızı ve temizleyicinizi kullanarak iyice yıkayın.