• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Saça İyi Gelen Bitkisel Yağlar

  • 1

Saç bakımı için birçok kozmetik kullanıyoruz. Fakat alerjisi olanlar veya doğal ürünler kullanmak isteyenler vardır. Bugün sizler için doğal saç bakımı yağları önereceğiz. Doğal uçucu yağlardan kullanarak saç bakımı yapmak ister misiniz? Saç onarmada, kırıklarda, kepeklenmelerde, saça parlaklık vermek için, nemlendirmek, beslemek ve daha birçok saç bakımı önerilerini yazımızda bulabilirsiniz. Kesinlikle içeriğinde kimyasal bulundurmadan uçucu yağlar sayesinde saç bakımı yapabilirsiniz. Hadi hangi yağ hangi saç probleminde kullanılır gelin bakalım.

Lavanta Yağı

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar doğrultusunda lavanta yağı saç bakımı için oldukça faydalı bitki yağları arasında yer alıyor. Tropikal yağ çeşitleri arasında yer alan lavanta yağı, saç köklerini onarmak için bire bir geliyor.

Lavanta yağı antimikrobiyal özelliklere sahip bir yağ çeşididir. Fungal bozuklukları ve bakterilerle savaşarak saç bakımı yapar. Aynı zamanda saç derisini rahatlatmada, stresi azaltmada ve saç onarmada da etkili olduğunu belirtelim.

 

Biberiye Yağı

Saç telleriniz ince ve zor uzayan bir saç yapısına sahipseniz bu yağ çeşidi tam size göre. Biberiye yağının saça faydaları arasında saç tellerini kalınlaştırmak ve saçın hızlı uzamasını sağlamak var. Aynı zamanda onarmaya odaklı bir yağ olduğu için saç kırıklıklarını onarıyor, saç dökülmelerini önlüyor. Biberiye yağıda tropikal yağlar arasında yer alır.

Biberiye yağının diğer bir faydası ise günümüzün problemini ortadan kaldırıyor. Ne diye merak ettiğinizi duyar gibiyim. Biberiye yağı saç dökülmeleri ve beyazlamalarını önler.

Papatya Yağı

Saç için önemli olan yağ çeşitlerinden biride papatya yağı diyebiliriz. Saç derisini onarmada, parlaklık ve hacim katarak yumuşatmada etkilidir.

Sedir Ağacı Yağı

Sedir ağacı yağının saç üzerinde en önemli etkisi kan dolaşımı artırması ile saç köklerini uyarır. Böylelikle saç kökleri daha kuvvetli, sağlıklı ve parlak olmasına yardımcı olur. Saç dökülmelerini önler, uzamasına yardımcı olur.

Adaçayı Yağı

Adaçayı içinde bulunan bileşenler sayesinde iltihaplanmalar önlenir ve önemli bir konuma sahiptir. Antibakteriyel bir bitki olarak kullanılır. Bu durumda, saç yağlanmalarını önler, saç derisinde oluşan problemleri ortadan kaldırır.