• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Saç Kırıkları İçin Doğal Maske Tarifleri

Saç Kırıkları İçin Doğal Maske Tarifleri
  • 1

 Saç Kırıkları İçin Doğal Maske TarifleriSAÇ KIRIKLARI İÇİN DOĞAL MASKE TARİFLERİ

Saçların kırılmasının en büyük nedeni, nemsizliktir. Kuruyan saç uçları, elastikyetini kaybeder ve artık eğilmeye-bükülmeye karşı hassaslaşır. En ufak bir tarak darbesi bile saçın kırılmasına neden olur. Saçlarınız sağlıklıysa ve saçlarınızın nasıl kırıldığını anlayamıyorsanız durumu şöyle özetlemek gerekir. Yağlı olan genellikle saç derisidir ve saç diplerindeki saçlar yağlı görünür. Uçlara gidildikçe, saçtaki nem azalır ve yeni kırılmalar meydana gelir. Yani saçın kırılmasını önlemek için yapmamız gereken; saçlarımızı nemlendirmektir.

Saç kırıklarını önlemek  henüz kırılmamış saç uçlarına serum ve benzeri nemlendiricilerle bakım yaparak yeni kırık oluşumunu engellemektir.

Saç kırıklarını gidermekse tamamen farklı bir durumdur, kırık oluştuktan sonra genellikle yapılan bakımlar günlük toparlayıcıdır, yani günü kurtarır. Bu gibi durumlarda ise saçımızı kestirmekten başka çare kalmamaktadır. Bu genelde kadınlar için can sıkıcı bir durumdur, kırık aldırmaya gittiğimiz kuaförden saçımızın büyük bir kısmını kestirerek dönmekteyiz.

Yıpranmış ve kırılmış saçlarınıza doğal bakım uyguladığınızda bu durumu engelleyebilirsiniz. İşte saç yıpranmalarına karşın evde yapabileceğiniz doğal malzemelerle bakım kürleri.

YUMURTALI SAÇ MASKESİ

1 yumurtanın sarısı

2 yemek kaşığı zeytinyağı

½ yemek kaşığı bal

Tüm malzemeleri bir araya getirip güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı saçlarınıza sürüp, bir poşetle kapatıp, yarım saat bekleyin ve ardından saçlarınızı yıkayın. Haftada bir uygulayabileceğiniz bu maske içeriğinde ki bolca protein sayesinde saçlarınızda mükemmel bir görünüm yaratacaktır.

BADEM YAĞLI SAÇ MASKESİ

1 tatlı kaşığı badem yağı

1 çorba kaşığı çay ağacı yağı

Yağları birbirine karıştırdıktan sonra karışımı saç uçlarınıza güzelce sürün. Ardından saçlarınızı topuz yaparak 2 saat bekletin. Haftada 2 kez uygulandığında saç kırıklarını giderecektir.

BİTKİSEL SAÇ MASKESİ

2 yemek kaşığı zeytinyağı

1 tatlı kaşığı ısırgan tohumu yağı

1 tatlı kaşığı argan yağı

Malzemelerin tümünü karıştırın ve elde ettiğiniz karışımı saçlarınızın uçlarına masaj yaparak güzelce sürün. Saçlarınızı havluyla sararak 1 saat bekletin ve ardından yıkayın. Saçlarınızdaki parlaklığı bakımı hemen hissedeceksiniz.

BAL MASKESİ

2 çay kaşığı toz tarçın

1 çorba kaşığı bal

3 yemek kaşığı zeytinyağı

Malzemelerin hepsini karıştırın ve saçlarınızın uçlarına sürün. 15 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Saçlarda oluşan kırıkları giderecek olan bu kür ayrıca saçların daha canlı görünmesini sağlayacaktır.


ETİKETLER